Váš železničný portál
Registrovať sa

Strojvedoucí Českých drah se chystají na provoz Vectronů

Tlačové správy 25.6.2017 8:27 Peter Dirga Zobrazené: 3222

České dráhy zahajují zácvik strojvedoucích na moderní elektrické lokomotivy Vectron z produkce společnosti Siemens, které si národní dopravce pronajme od leasingové společnosti ELL z Rakouska.

 

„Společnost ELL nám v těchto dnech zapůjčila jednu lokomotivu Vectron pro zácvik našich a německých strojvedoucích. Půjde přibližně o 50 zaměstnanců z provozních jednotek Praha a Ústí nad Labem, které jsou součástí DKV Praha, a následně také asi o 150 strojvedoucích DB z Drážďan, Berlína a Hamburku. V předstihu tak budeme připraveni na ostrý provoz Vectronů, který začne na podzim,“ uvedl Miroslav Kupec, člen představenstva ČD, a.s., odpovědný za techniku, servis a majetek.

Zácvik strojvedoucích začal tento týden v DKV Praha. Od zítra se plánuje zácvik strojvedoucích také přímo v provozu, když lokomotiva 193.270 bude nasazena na trati Praha – Ústí nad Labem na vlacích č. 610 / 609 / 606 / 613.

České dráhy si u rakouské leasingové společnosti ELL pronajaly na 10 let 10 třísystémových (3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC, 15 kV 16,7 Hz AC) lokomotiv Vectron s plánovaným nasazením na linku Praha – Děčín – Berlín – Hamburk. Lokomotivy jsou určeny pro provoz rychlostí 200 km/h (tato rychlost je již vyžadována pro úsek Berlín – Hamburk a bude potřebná také na trati Drážďany – Berlín po její modernizaci, která by měla být dokončena v příštích letech). Budou také vybaveny potřebnými zabezpečovacími a sdělovacími systémy pro provoz v ČR a v Německu, jako jsou ETCS, LZB/PZB, Mirel, GSM-R nebo TRS. Pronajaté lokomotivy Vectron v barvách Českých drah mají být předány do provozu v listopadu a prosinci letošního roku.

Vectron 193 270 na R 610 Karlex

Pětici lokomotiv Vectron provozuje také dceřiná společnost národního dopravce ČD Cargo. V letošním roce pak objednala trojici dalších strojů stejného typu.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *