Váš železničný portál
Registrovať sa

Stadler dodá vlaky pre Mazowsze a Sliezsko

Zahraničie 1.7.2006 17:42 Andrej Ivanič Zobrazené: 1078

Mazowiecké vojvodstvo podpísalo zmluvu so spoločnosťou Stadler na dodávku 14 kusov elektrických jednotiek pre región Mazowsza a Sliezska. Predseda Úradu pre verejné zaobstarávanie súhlasil, aby táto zmluva bola uzavretá aj napriek nevyriešenej arbitráži zo spoločnosťou Bombardier, ktorá v prvom kole vyhrala tender, ale po rozhodnutí UPVZ jej bol vyhraný tender odobratý a odovzdaný konkurencii. Celý článok po kliknutí na „viac“. Kontrakt má hodnotu 224,480 miliónov zlatých, z čoho väčšinu pokryje Mazowiecké vojvodstvo spolu so štátnym rozpočtom (62 mil zlatých) odkiaľ peniaze poputujú v rámci Vojvodského kontraktu.

Stadler sa zaviazal dodržal podmienky zmluvy v lehote do 30 mesiacov od jej podpísania.Okrem toho víťazná spoločnosť poskytne 3 ročnú záruku na tieto elektrické jednotky spolu s vykonávaním servisných prác na ich prevádzku počas ich 3 ročnej záruky. Stadler tiež vykoná školenie zamestnancov v oblasti obsluhy moderných vlakov.
„Sme veľmi radi, že táto záležitosť sa vyriešila po mnohých mesiacoch plných odvolávaní a komplikácií. Bombardier, ktorý je porazeným účastníkom tohoto tendra sa súdnou cestou určite odvolá, ale zmluva podpísaná 28.júna zohľadňuje aj možnosť komplikácií spojených s ďalšími krokmi spoločnosti Bombardier, ale taký scenár je málo pravdepodobný“ – povedala Wiesława Lipińska, tlačová hovorkyňa Maršálkovského úradu.

„Podpísali sme zmluvu, pretože Úrad pre verejné zaobstarávanie zamietol odvolanie Bombardiera a vyjadril súhlas s uzavretím zmluvy s podmienkou jej okamžitého vykonania , čo pre poľské železnice považujeme, za veľmi správne a výhodné rozhodnutie. Sme veľmi radi, že na poľský trh budeme môcť uviesť vozidlo Flirt, ktoré je naozaj dobrým výrobkom. Ihneď sme pristúpili k realizácii skôr predpokladaných investícií, tj. stavby závodu Stadler v Siedlcach. V najbližších dňoch sa po rokovaniach s PKP upresní vec ohľadom konečnej lokalizácie a prejednávaných nehnuteľností.“ – oznámila dr Teresa Wiśniewska, reprezentantka spoločniosti Stadler v Poľsku.

„Nemôžeme zaujať stanovisko v tejto věci, pokiaľ nobdržíme oficiálne oboznámenie sa s prijatými rozhodnutiami a príslušnými podkladmi a dokladmi . Po metitórnej a právnej analýze sa rozhodneme o ďalšom postupe“ – komentoval túto vec Janusz Kućmin, obchodný riaditeľ v spoločnosti Bombardier Polska.

Preklad a úprava: Andy
Ilustračné foto: Krzysztof Waszkiewicz

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *