Váš železničný portál
Registrovať sa

Spoje SC Pendolino naďalej zrýchľujú dopravu

Tlačové správy 16.9.2006 18:20 Ing. Michal REPKO Zobrazené: 1329

 Od nového GVD bude možné zdolať trasu Praha – Ostrava už za 3 hodiny a 9 minút, čo je o 13 minút rýchlejšie ako je tomu dnes. Spojenie Prahy s Brnom za 2 hodiny 23 minút bude vykonávané až trikrát denne, a to vlakmi SC Slovenská strela, SC Johan Gregor Mendel a SC Smetana.

Železniční doprava na hlavních trasách v České republice od platnosti nového jízdního řádu dále zrychlí. Souvisí to jak s dokončením modernizace dalších úseků železničních tratí v České republice, tak s dalším rozšiřováním služeb rychlého kvalitního spojení Českých drah.

Spoje SC Pendolino posílí svou pozici nejrychlejšího pozemního spojení mezi Prahou a Ostravou. Úsek Praha Holešovice – Ostrava Svinov zvládnou od 10. prosince o 13 minut rychleji – oproti stávajícím 3 hodinám 22 minut to bude 3 hodiny 9 minut. Zvýší se také nabídka rychlého spojení Prahy s Brnem, kdy České dráhy nabídnou od nového jízdního řádu tři páry spojů SC Pendolino (SC Slovenská strela, SC Johan Gregor Mendel a SC Smetana), které spojí Prahu s Brnem za 2 hodiny 23 minut. Například SC Slovenská strela s odjezdem z Brna v 7.07 a příjezdem do Prahy v 9.30 hodin a následně odjezdem z Prahy v 18.26 a příjezdem do Brna ve 20.49 bude výhodnou nabídkou pro uskutečnění jednodenní služební cesty z Brna do Prahy.

Spoje provozované rychlovlaky pendolino budou na trase Praha – Brno minimálně o 7 minut rychlejší než stávající autobusové spoje.

České dráhy hodlají v nejbližší době iniciovat diskusi na téma dalšího možného zvýšení rychlosti vlaků na české železnici – a to v první fázi na 180 km/hod. Spolu se svými partnery – ministerstvem dopravy, Správou železniční dopravní cesty a Drážním úřadem hodlají České dráhy hledat možnosti a kroky vedoucí k tomu, aby bylo možné na těch úsecích koridorových tratích, kde to umožňuje infrastruktura a bezpečnostní pravidla (na trati nejsou například úrovňová křížení s další komunikací) zvýšit pro vybraná vozidla rychlost na 180 km/hod. Takové traťové úseky v ČR existují na řadě míst – nezbytná je ovšem úprava legislativy, která v tuto chvíli povoluje v ČR maximální rychlost na železnici 160 km/hod.

Zdroj: Tlačové správy ČD
Foto na titulke: Petr VESELÝ (EC-IC)
Upravil: Michal REPKO (Mysxo_SN)

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Spoje SC Pendolino naďalej zrýchľujú dopravu

david777 zo dňa 26.9.2006 5:44

ale su to stroje na ****!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *