Váš železničný portál
Registrovať sa

Spadnuté stromy komplikovali železničnú dopravu

Tlačové správy 24.1.2007 14:48 Peter Dirga Zobrazené: 880

 Zlé poveternostné podmienky a stromy spadnuté na železničnú trať dnes komplikovali jazdu vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.
Od skorého rána bola pre popadané stromy na železničnú trať prerušená železničná doprava v úseku Zvolen – Banská Bystrica, a tak osobné vlaky a rýchliky meškali ráno do 2 hodín. Expresný vlak 530 Hron z Banskej Bystrice do Bratislavy meškal dnes 130 minút. Zrýchlený vlak 1840 Strečno zo Zvolena do Žiliny meškal po Banskú Bystricu 130 minút. Doprava medzi Zvolenom a Banskou Bystricou bola obnovená o 8.15 h, no vzápätí o 9.00 h spadnuté stromy opäť zamedzili jazdu vlakov. Vlaky nejazdili medzi Harmancom a Harmancom jaskyňa, Vlkanovou – Banskou Bystricou a Tisovec – Pohronská.
Zrýchlený vlak 1847 Šturec z Čadce do Zvolena musel pre popadané stromy zostať v Čremošnom a do cieľovej stanice pokračovať zmeškaný najmenej 110 minút. Expres 140 Detvan zo Zvolena do Ostravy Svinova musel zostal v Železničnej stanici Kostiviarska a v ceste pokračoval až po odstránení stromov z trate, meškal 110 minút. Najväčšie meškanie mal zrýchlený vlak 1840 Strečno, ktorý do Žiliny prišiel zmeškaný 302 minút.
Momentálne je situácia v osobnej železničnej doprave stabilizovaná, vlaky jazdia včas, môže sa vyskytnúť meškanie do 20 minút.
Zajtra predpokladáme čiastočnú asi dvojhodinovú výluku v úseku Zvolen – Banská Bystrica, aby sa odpratali stromy, ktoré ležia bezprostredne vedľa trate alebo sú opreté o trolejové vedenie.

Zdroj: ZSSK

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Spadnuté stromy komplikovali železničnú dopravu

swingo zo dňa 24.1.2007 15:51

Smutná to situácia na tej našej železnici. 😮 😕 🙁

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *