Váš železničný portál
Registrovať sa

SLOVAN

Prevádzka 22.2.2008 23:00 Pavel Pětioký Zobrazené: 2551

  Prednedávnom som musel vycestovať do Trnavy. Cesta tam aj späť bežnými vnútroštátnymi rýchlikmi (R607/R604) bola pohodlná, tam v rekonštruovanom vozni Bmee, naspäť v klimatizovanom Beer. R604 išiel bez meškania, tešil som sa, že po príchode na Bratislavskú hlavnú stanicu stihnem ešte populárny rýchlik R276 Slovan a že možno uvidím niečo zaujímavé a netradičné, napríklad niektoré z reklamných „És“, ktoré s týmto vlakom prichádzajú na Slovensko….

Už čelný pohľad na rušeň 363.115-7 v čele R276 dával tušiť, že ČD dnes zvolili inú formu „reklamy“.

Pri prechádzaní okolo súpravy R276 som nadobudol dojem, že niektoré doráňané vozne prišli ako keby z vojnového frontu…

… alebo boli vytiahnuté z vrakoviska s narýchlo odtrhanými nálepkami.

Bočný pohľad na žalostný stav skrine rušňa.

Na českých stránkach som sa v minulom roku dočítal, že „vozy řady A a B jsou standardními vozy českých drah“. Pekne ďakujem za takýto štandard na medzinárodnom rýchliku, ktorý spája hlavné mestá dvoch štátov EU. Dnešný „Slovan“ mi skôr pripomína vetu z poviedky Šimka a Grossmanna: „Bydleli jsme ve vyřazené tramvaji až do roku 1950, kdy vůz musel znovu na trať“.

Ani vozeň 1.triedy sa od celkového výzoru súpravy veľmi nelíšil. Kde sú tie časy, keď na R277/276 jazdil Apee, výnimočne aj Ampz.

Odchádzajúcemu R276 som zakýval s prianím, aby cca 400 km dlhú cestu vôbec vydržal …..

Autor: PavelP.

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: SLOVAN

eminem zo dňa 22.2.2008 23:59

tento článok je úplne tendenčný,
jeho cielom je zdiskreditovať úžasný rýchlik Slovan,
ktorý zaviedol dobré meno ČSD a ŽSR od Prahy až po Kosovo.

To že loko je hrdzavá a na vagóne je nejaký škrabanec vobec nič neznamená,
dóležitá je vnútorná čistota ……

ale inak som nepochopil ako sa autor povozil na trase TrTnava-BraTislava a mohol fotit rýchlik Slovan-KIA.
:coffee: :coffee: :coffee:
:glo :glo :glo :glo

Reagovať

PavelP. zo dňa 23.2.2008 8:08

Mojim cieľom vôbec nebolo zdiskreditovať obľúbený a populárny rýchlik Slovan, iba poukázať na to, ako tento vlak v súčasnosti vyzerá. Ak si tento vlak zaviedol dobré meno (o čom nepochybujem), je treba jeho dobré meno udržiavať, aj tým, že súprava nevyzerá tak, že je poskladaná z toho posledného, čo DKV má zrovna k dispozícii. Myslím si, že vlak s takouto tradíciou by si zaslúžil lepšiu súpravu.
K poznámke o fotení rýchlika Slovan: R604 má do BA príchod o 14:30, R277 odchádza z BA o 14:44.
🙂

Reagovať

Mafo zo dňa 23.2.2008 8:36

Ja nemam nič proti A a B-čkovým vozňom ČD, určite sú omnoho lepšie ako tie slovenské. Nedávno som cestoval zo Žiliny do Leopoldova R SLOVENKA
1. triedou a bol som dosť nemilo prekvapený aj keď mal dva vozne 1. triedy. Ten posledný skoro celý oblepený tými jeich slávnymi fóliami, že sa nedalo ani cez okno pozerať, a ten druhý od konca zase nevykuroval a k tom zvonku špinavý, špinavé okná,… škoda hovoriť a take sú skoro všetky slovenské vozne. Zato aj v českých A a B-čkach je aspoň čisto a teplo aj z vonku sú celkom čisté a aj v lepšom technickom stave (aj keď nie možno všetky). Je to klasika ja som snimi spokojný.

Reagovať

strnda zo dňa 23.2.2008 9:47

Pěknej článek, vážně jsem se při čtení bavil…I já občas zírám, co např. přijede na vlacích kategorie IC. 😆

Reagovať

Defense zo dňa 23.2.2008 11:26

Ta pravda je ne. ALE:…
Pokud vozy vypadají z venku takhle není to kdoví, jak lákavá vizitka, to je pravda, ale pokud je uvnitř čisto a dejchatelno (v zimě teplo, v létě akorát) tak raději pojedu béčkem. Moje zkušenost s jedním (alespoň podle mě vlajkových vlaků, pro ŽSSK) jménem Košičan, kdy tři hajzlíky nefungují a jeden je po okraj naplněn močí, tak snad raději mašinu co mě dotáhne do cíle i když nevypadá luxusně a totéž s vozy, když se v nich dát fungovat.

Reagovať

Peter Dirga zo dňa 23.2.2008 19:34

Najlepsie to funguje v lete na Spisi. Ked tam nastupia spoluobcania, tak je vo vagone momentalne tma. Nie len preto, ze ukradnu, co nie je privarene…. Za spomenutie stoji aj ich takzvana „aroma zblizenia“ K dokonalemu „fungovaniu“ pomoze pravdaze aj ZSSK bud len jedinym vagonom alebo supravou maximalne troch vagonov typu Bh s prepotenymi kozenkami :byebye:

Reagovať

T466.2 zo dňa 24.2.2008 19:06

Bohužel stav vagonů ČD ani ZSSK není nejlepší. Ale je pravda že na Slovanu by mohlo jezdit něco lepšího když to je do sousedního státu (no sousedního…).

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *