Váš železničný portál
Registrovať sa

Slávnostné otvorenie stanice superlatív

Zahraničie 25.5.2006 6:50 Juraj Streber Zobrazené: 1159

V nedeľu 28. mája 2006 bude slávnostne otvorená nová hlavná stanica v strede Berlína, nové spojenie Sever-Juh a aj ďalšie tri berlínske stanice. Ale oslavovať sa bude už dva dni skôr. Pri tejto príležitosti pozývajú Nemecké spolkové dráhy DB všetkých Berlínčanov na túto významnú udalosť.

So zmenou CP 28. mája začne tak biť srdce nového dopravného konceptu národného významu. Už dva dni predtým sa však bude oslavovať nie len na novej hlavnej stanici, ale aj na ďalších nových berlínskych staniciach – Berlin Gesundbrunnen, Potsdamer Platz a Berlin Südkreuz.

Slávnostného otvorenia sa v piatok večer zúčastnia aj nemecká spolková kancelárka Angela Merkel a viceprezident Európskej komisie Günter Verheugen. Vyvrcholením programu bude spektakulárna svetelná šou. Jej mottom bude „Vitajte v Berlíne“.

V sobotu bude nasledovať deň otvorených dverí a možnosť prehliadnuť si nové stanice. Medzi všetkými bude premávať železničné spojenie v 20 minútovom takte.

Railpage vám v najbližších dňoch prinesie všetky dôležité informácie o priebehu tejto udalosti. V prílohe článku nájdete oficiálny leták pozývajúci na túto udalosť.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *