Váš železničný portál
Registrovať sa

Školák stál mezi závorami, zachytil ho vlak

Čierna kronika 19.6.2006 19:41 Peter Dirga Zobrazené: 979

Osobní vlak z Kladna do Kralup nad Vltavou srazil v Zákolanech sedmileté dítě. Chlapec má těžce poraněnou hlavu a hrudník. Vrtulník ho v bezvědomí dopravil do nemocnice. Provoz na trati byl přibližně na dvě hodiny přerušen.

Nehoda se stala kolem půl čtvrté na železničním přejezdu asi kilometr od zastávky v Zákolanech.

„Sedmiletý školák vedl kolo. Stál mezi zavřenými závorami. Strojvedoucí na něho houkal, ale hoch si zřejmě myslel, že stojí dostatečně daleko. Lokomotiva zachytila přední kolo bicyklu. Ten chlapce odhodil a on se zranil o kámen,“ popsal iDNES nehodu mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Chlapec utrpěl podle lékařů těžké poranění hlavy a pravděpodobně i hrudníku.

„Po třicetiminutové resuscitaci zdravotníci stabilizovali jeho životní funkce a napojili ho na umělou plicní ventilaci. Na místo dorazil vrtulník a převezl hocha na dětské oddělení ARO v motolské nemocnici v Praze,“ uvedla Nina Šeblová z tiskového oddělení záchranné služby Středočeského kraje.

Provoz na trati měl být podle mluvčího Drážní inspekce obnoven v 17:30.

V krátké době se jedná o druhou srážku vlaku s dítětem na kolejích. V sobotu večer zabil osobní vlak dvouletého chlapce. Neštěstí se stalo mezi dvěma přejezdy se závorami před zastávkou v Hradci Králové-Slezském předměstí.

ZDROJ: idnes.cz

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *