Váš železničný portál
Registrovať sa

Skelet třísystémové lokomotivy podstoupí pevnostní zkoušku

Tlačové správy 8.9.2006 11:30 Michal Smalo Zobrazené: 1095

  Pevnostní statickou zkoušku podle evropských předpisů TSI podstoupí v následujících dnech tzv. hrubá stavba skříně nové třísystémové lokomotivy ŠKODA 109E.

Vlastní zkoušce v nezávislé akreditované zkušebně VÚKV v Cerhenicích předcházely složité schvalovací procesy dokumentace, statické a crashové výpočty. Zároveň byla schválená dokumentace a konstrukce skříně ze strany asociovaných partnerů německého drážního úřadu EBA. V rámci homologačního procesu a schvalování ŠKODA TRANSPORTATION uplatnila několik ojedinělých konstrukčních řešení formou evropských patentů. Zkoušky zahrnují statické namáhání, odzkoušení určitého vzorku materiálu skříně a zkoušku formou simulované situace. Výsledky zkoušek jsou důležitým mezníkem v homologačním procesu nového typu lokomotivy a budou známé nejdříve za čtyři týdny.

ŠKODA TRANSPORTATION zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku dvaceti třísystémových lokomotiv pro České dráhy v roce 2004. První lokomotivy opustí škodovácké výrobní prostory v příštím roce, další vozy obdrží zákazník v letech 2008 – 2009. Třísystémové lokomotivy jsou určené pro provoz na tratích koridorů v České republice, v Německu, Rakousku, Slovensku, Polsku a Maďarsku a umožní plynulý přechod na tratích železnic mezi různými systémy sousedních států.

Výrobně jsou dokončeny hrubé stavby skříně lokomotiv pro první dva vozy, dále podvozkové rámy, a především zatěžovacími zkouškami úspěšně prošly trakční motory ze ŠKODA ELECTRIC. V plném proudu jsou měření na zkušebním standu elektrického pohonu lokomotivy, který je tvořen kompletním pohonovým řetězcem tzn: trakčním transformátorem, dvěma měničovými skříněmi a čtyřmi trakčními motory.

Zdroj: Škoda Transportation

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *