Váš železničný portál
Registrovať sa

Singrovkou do Lomu

Reportáže 30.4.2008 22:00 Martin Šarman Zobrazené: 2580

  Pro přátele železnic a jejich kamarády byla na sobotu 26.4.2008 přichystána zajímavá akce Klubu přátel kolejových vozidel (KPKV) Brno, které připravilo jízdu motorovým vozem M240.0113 z Brna dolního nádraží do areálu vlečky ČKD v Blansku. Tato akce se velmi vydařila a sluníčko taktéž nezklamalo.


V 11:45 čekám na brněnském hlavním nádraží na příjezd osobního vlaku z Uherského Hradiště, který má přivézt mé 3 kamarády, s kterými bych se měl po příjezdu vydat na dolní nádraží, které se nachází za areálem Ústředního autobusového nádraží Brno, všeobecně zvaným „Zvonařka“. V 11:49 přijíždí na 3.nástupiště „Krokodýl“ 850.021. Z motorového vozu vystupují „zlíňáci“ „Šari“, „ReRe“ a kamarád z břeclavského internátu „Radar“. Odebíráme se přes nákupní centrum „Vaňkovka“ a ÚAN Zvonařka na dolní. Sem dorazíme krátce po dvanácté hodině a v areálu depa Brno dolní stojí napucovaná „Singrovka“ M240.0113. Setkáváme se s organizátory a kamarády, převážně „ká-reporťáky“. Mimo krásné „Singrovky“ zda stojí ale také „sbírka“ poničených vozů řad Bt, Bdmtee apod., které na sobě mají minimálně grafitti.


Přípravy před jízdou v bývalém depu – Brno dolní nádraží

Ve 13. hodin opouštíme areál stanice Brno dolní nádraží a vyrážíme přes spojku Táborská, stanici Brno – Židenice a areál seřazovacího nádraží Brno – Maloměřice do Blanska. Venku je polojasno a postupně se otevírají první piva. Cesta probíhá v poklidu a přátelské náladě. To už ale zastavujeme u perónu stanice Blansko. Po chvíli obracíme směr a vydáváme se po vlečce k lomu Arnoštov. Cesta trvá ani ne po kilometrové vlečce minimálně 30 minut, jelikož všichni si musí pečlivě zdokumentovat „Singrovku“.


Singrovka zdolává první metry vlečky ČKD Blansko


Dobová fotka s náhodně projíždějící Škodovkou


Maximální rychlost nesmí překročit kvůli malém poloměru oblouku 5km/h


Singrovka pokračuje dále po vlečce


Zastavení před správní budovou firmy ČKD Blansko

Před 15.hodinou přijíždíme k lomu. Všichni připravují věci na večerní zábavu, při které máme upálit čarodějnici. Chystáme stoly, ohniště, jídlo, pití a bečky s pivem necháváme vychladit v řece. Samozřejmě zde nechybí hudba, která ihned začala z reproduktorů vyhrávat. K jízdence každý účastník dostává pivo nebo limo zdarma. Začínají se opékat klobásy, hrát různé hry, podnikat vycházky po okolí


Pózování pod silničním mostem


Průjezd malého oblouku před mostkem


Zastavení před správní budovou firmy ČKD Blansko – pohled z druhé strany


Poslední metry před lomem Arnoštov

Odpoledne se pomalu mění ve večer a večer v noc. Na PC se prohlížejí fotky z různých železničních akcí, vyhrává hudba a opékají klobásy. Pivo rychle mizí a začíná se čepovat z poslední bečky , které ubývá podstatně více než limonáda. To už je ale v ohništi velký plamen a začínáme upalovat čarodějnici. Čarodějnice ale nechce vůbec držet a tak musí být podpírána větvemi. Všichni totiž chceme, aby zima odešla a konečně svítilo sluníčko na pěkné fotky a nejen proto. S kolegy se Zlína se chystáme vyfotit poslední R z Blanska do Brna ve 20:50. Jsme ale zaraženi, že nikam nemáme chodit, že to zde bude lepší, že bude překvapení…. Dáváme na radu a později nevěříme vlastním očím. Překvapení, které bylo slíbeno bylo velmi netypické – noční focení singrovky na vlečce, která byla osvětlována dvěma osobními automobily. Naštěstí máme stativy a pouštíme se do netradičního focení. Ostatní bez stativů si půjčují naše nebo využívají aut…


Zasloužený odpočinek pro motoráček u lomu


Rozdělávání ohně a první opékání klobásek


Debata pod střechou, aneb příprava vlastního jídla


DJ si zrovna odběhl, ale jeho aparatura hraje dál
J


Loučení se zimou – pálení čarodějnice

Bohužel, akce musí někdy skončit. Dopíjíme poslední nápoje a dojídáme poslední klobásky a utopence. Ve 23:30 rozjíždíme motorák po vlečce do stanice. Zde pouštíme poslední osobní vlak ze Skalice nad Svitavou do Brna, který je veden sólo motorovým vozem řady 810. Po té odjíždíme z Blanska a po koridoru se vydáváme zpět k Brnu. Dopíjí se poslední zbytky piva z bečky a opět zde vládne poklidná atmosféra, kterou rozveseluje nejmenovaný opilý kolega :-D. Pro pár zájemců zastavujeme v Bílovicích nad Svitavou a v Brně – Židenicích. Cestu a výlet ukončujeme 10 minut po půlnoci v Brně na hlavním nádraží. Vystupujeme a dáváme sbohem „Sigrovce“ M240.0113, která mizí ve tmě a vydává se opět do depa na dolní nádraží na zasloužený odpočinek.

S kamarády čekám na rozjezd v 00:30 noční MHD. O půl jedné odjíždím autobusem linky 99 nočním Brnem domů s novými zážitky z této vydařené akce……


Noční nálada s motoráčkem, krátce před půlnocí


Organizátorům patří velký díky a poděkování za tuto akci těšíme se na další. Příště se na Vás všechny těšíme ! ! !


Text: © Jakub Šmarda (350009)
Foto: © Martin Šarman (Šari)

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Singrovkou do Lomu

Peter Vlcek zo dňa 1.5.2008 5:42

Chalani, perfektný report, nádherné fotky, super !!! 🙂 :byebye: :haha:

Reagovať

Peter Dirga zo dňa 1.5.2008 9:00

Naozaj pekne fotky! Uz teraz sa tesim na dalsiu reportaz :byebye:

Reagovať

eminem zo dňa 2.5.2008 5:31

celkom sympatická privátna akcia s výborným výsledkom:
-dobré fotky
-pivo sa stihlo vypiť (a to som tam nebol)
-vlak bez problémov prišiel aj speť.

p.s. vidím že chlapi si na akcii vystačia len s jednou peknou babou:“singrovkou“!!!!

Reagovať

350009 zo dňa 2.5.2008 5:43

eminem: Byla tam ještě jedna co čepovala pivo a ta taky byla dobrá 😉 .

Reagovať

Sari zo dňa 2.5.2008 21:41

a zadaná 🙂

Reagovať

Marin2 zo dňa 5.5.2008 16:23

Chlapi, nedrbejte ji furt. Po Mikulášské jste Evu drbali na K-repu, a víte kolik práce mi dalo ji přesvědčit aby s náma zase někam jela..?

Reagovať

350009 zo dňa 7.5.2008 18:56

Marin2: už mlčim 😳 :angel

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *