Váš železničný portál
Registrovať sa

SC "Pendolíno" na skúšobnej jazde v Bratislave.

Prevádzka 17.11.2006 9:50 administrator Zobrazené: 2994

Na dnešné ráno a dopoludnie určite mnohí z nás čakali, veď po masívnej mediálnej kampani bolo všeobecne známe, že dnes do Bratislavy na prezentačnú jazdu po prvý krát zavíta pýcha a vlajková loď Českých dráh – rýchlovlak „Pendolíno“. Doplnené!

Kryštof 007, s podobizňou a menom známej českej kapely a číslom nápadne pripomínajúceho známeho filmového agenta, teda elektrická jednotka 680.007 dnes prišla na oficiálnu priateľskú návštevu na Slovensko.

Ako správni vlakoví fanúšikovia a fotografi sme pre tých z Vás, ktorí ste sa na tejto akcie nemohli zúčastniť pripravili bohatú fotogalériu, vďaka ktorej budete môcť aspoň troška okúsiť atmosféru tejto slávnostnej udalosti.

Kvôli tomu, aby sme získali rôzne zábery pre Vás, rozdelili sme si úlohy tak, aby sme mali fotografie z rôznych miest. Pala sme nechali „operovať“ v Bratislave. Ako sa ukázalo, stanica Bratislava Lamač bola prelomová nielen na fotografovanie, ale aj pre počasie. Zatiaľ čo od Záhoria po Lamač sa pomaly, ale iste predieralo slnko, Palovi sa sťažila úloha fotografovania hmlistým a zamračeným počasím, vyžadujúcim časté menie expozičných hodnôt. Ako dokumentujú fotografie, s počasím to bolo naozaj rozdielne, čo dokazujú nasledujúce fotografie, ktoré myslíme, že nevyšli najhoršie.


Slovensko privítalo „Pendolíno“ krásnym počasím na Záhorí, čo však bolo opačne kompenzované počasím v Bratislave. Zmena počasia však nikomu neubrala z nálady a netrpezlivého očakávania.


680.007, R 1.N 279 ČD/ R 30029 pred zastávkou Devínske Jazero, foto: Djexpres

Doplnené:

Žiaľ aj keď všetko zo strany organizátorov bolo pripravené na 100%, občas sa stane, že technika naschvál zlyhá, a tak cestou do Bratislavy, v úseku zast Devínske Jazero – Devínska Nová Ves počas jazdy vlaku 30029 výpravcovi v Devínskej Novej Vsi zasignalizoval indikátor horúcobežnosti ložísk na práve prichádzajúcom Pendoline. Vlak preto o 7.47 hod musel mimoriadne zastaviť v Devínskej Novej Vsi, kde bolo zo strany prítomného českého technika Pendolina výpravcovi vysvetlené, že výfukové vývody klimatizácie sa nachádzajú pri podvozkoch, a teda vypúšťaný horúci klimatizovaný vzduch oklamal tento indikátor. Po vysvetlení sa o 7.50 hod. naše milé Pendolino pohlo smerom ku koncovej stanici, kde prišlo zmeškané 5 minút.


Hmlisté ráno doprevádza príchod jednotky 680.007 na prezentáciu do Bratislavy, Železná Studienka (pred vjazdom na Červený most), foto: Pavol Kukučík


EMJ 680.007 po príchode na 1. nástupište Bratislavskej hl. stanice, foto: Pavol Kukučík


Stanovište „Pendolína“ 681.007, Bratislava hl. st., foto: Pavol Kukučík


Detailný pohľad na kabínu „Pendolína“, foto: Pavol Kukučík


„Vybavenie“ rýchlovlaku, alebo tiež personál 🙂 , foto: Pavol Kukučík


Pohľad do oddielu reštaurácie „Pendolína“, foto: Pavol Kukučík


„Pendolíno“ pomaly prechádza břeclavským zhlavím bratislavskej hlavnej stanice a následne vchádza do tunela, ako vlak 30092 pri prezentačnej jazde do Kútov, foto: Pavol Kukučík


Pendolíno vchádza do lamačského tunela, foto: Pavol Kukučík


680.007 sa vracia z prezentačnej jazdy z Kútov, v traťovom úseku Zohor – zast. Devínske Jazero, foto: Djexpres


680.007 na vlaku R 30093 vchádza do stanice Bratislava – Lamač, foto: Pavol Kukučík


„Pendolíno“ sa vracia späť na železnice ČD, ako vlak 30028, Železná Studienka, foto: Pavol Kukučík


„Pendolíno“ opúšťa Bratislavu, Železná Studienka, foto: Pavol Kukučík


680.007 prechádza v plnej rýchlosti cez stanicu v Devínskej Novej Vsi, R 30028, foto: Djexpres

Budúca Slovenská strela sa dnes stala stredobodom pozornosti nielen železničiarov, ale aj širokej cestujúcej verejnosti.

Redakcia Railpage

Foto: Pavol Kukučík a Martin Beták (Djexpres) © 2006

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: SC "Pendolíno" na skúšobnej jazde v Bratislave.

Juraj Streber zo dňa 17.11.2006 6:34

pekna reportaz a som rad ze som mohol Martinovi k nej dopomoct…

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 17.11.2006 7:42

naozaj super reportáž a krásne fotky… pendolino je podľa mňa fajn vlak, a je dobré, že bude zachádzať aj na Slovensko… aj keď pre fotografov je škoda, že len v noci…

inak mohli by ho dať aj na EC Košičan 😀

Reagovať

Martin Betak zo dňa 17.11.2006 8:20

Ad Montoya

cením si to. Vďaka! 🙂

Reagovať

Martin Betak zo dňa 17.11.2006 8:22

SC Košičan? 😀

Reagovať

rusen zo dňa 17.11.2006 8:37

nadherne to je, musela to byt parada skoda ze takyto vlak tu u nas v Lucenci nikdy nebude chodit 🙁 vdaka za pekne fotky , sa mi pacia

Reagovať

strnda zo dňa 17.11.2006 8:54

Toto je uplně nadbytečná jednotka pro čd. Bylo by lepší, kdyby dráhy nakoupily nové vozy a HV. až tím pojedete tak poznáte kde to má nedostatky (z technického hlediska). i to slavné naklápění není dobře vyřešeno….

(velká hlučnost, chvění, nepraktické stahování okeních rolet, zatékání na stanoviště strojvedoucího, malé uložné prostory pro zavazadla a mnoho dalšího)

Reagovať

swingo zo dňa 17.11.2006 14:20

Celkom pekná reportáž.

Reagovať

ACLine zo dňa 17.11.2006 21:53

Monty, tak to som fakt zbytocne chladil to sampano v restauraku ked ty si fungoval ako Dj-ejov fotak 😀
Jirko, ja tiez tvrdim, ze „Signatur“ od ASEA-i je krajsi, lepsi, pohodlnejsi a lacnejsi. 😎

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *