Váš železničný portál
Registrovať sa

Rýchlovlak ICE nabehol v 160 km/h na odstavené auto

Zahraničie 18.4.2006 6:10 Juraj Streber Zobrazené: 1103

Veľkonočný víkend sa niesol v znamení železničných nehôd. Dve v Grécku a v Indonézii si vyžiadali aj obete na ľudských životoch, no asi najkurióznejšia, pri ktorej prežili všetci, sa stala v Nemecku. V noci na nedeľu 16.4.2006 nabehol rýchlovlak ICE (Mannheim – Frankfurt nad Mohanom) pri meste Riedstadt rýchlosťou 160 km/h na osobné auto odstavené na odľahlom úseku trate.

„Zaparkoval“ ho tam 52-ročný podnapitý vodič v noci na nedeľu po tom, ako prerazil ochranný plot pri trati. Aj keď z miesta činu ušiel, polícii sa podarilo previnilca neskôr zatknúť. Bol obvinený z obmedzovania železničnej dopravy, požitia alkoholu za volantom rovnako ako aj z úteku z miesta činu. Vodičovi namerali v krvi 2 promile alkoholu a podľa najnovších informácií vďačí za svoj život len duchaprítmným vodičom iných áut, ktorí ho tesne pred nehodou z auta podnapitého vytiahli.

Aj keď nebol pri nehode nikto zranený a ani nikto neprišiel o život, majetková škoda bola vyčíslená až na 2 milióny EUR. Pohonná jednotka rýchlovlaku sa po náraze vykoľajila a ešte kilometer ničila pod sebou všetko čo jej stálo v ceste. Z osobného auta Renault ostali len kusy plechu.

Nehoda spôsobila meškanie vlakov ICE na tejto trati, avšak len okolo 15 minút.

Zdroj: Bahnaktuell, denník Bild

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *