Váš železničný portál
Registrovať sa

Rušné ráno na slovenských železniciach – DOPLNENÉ!

Prevádzka 15.8.2006 19:00 Juraj Streber Zobrazené: 1209

Dnešný deň zaznamenal niekoľko kuriozít. Celé to spustila porucha vlakovej 350.005 na IC402 z Košíc do Bratislavy, ktorá vykapala ešte predtým, než sa poriadne vydala na svoju cestu. Na pomoc jej musela dobehnúť lokomotíva radu č. 362, ako obvykle už 362.014, aby IC odtiahla do Bratislavy. Z Kysaku odchádzalo už so 60 minútovým meškaním.

RD Ba hlavné však muselo operatívne vyriešiť nedostatok rušňa na východe a tak poslala na rannom R603 Čingov pár lokomotív v zostave príprah 350.013 a nečinná 362.002, ktorý ešte v týchto chvíľach brázdi náš krásny kraj a blíži sa do svojho cieľa do Košíc. Fotografia zobrazuje tento vlak na výjazde z Bratislavy.


Ďalšia fotografia zobrazuje už spomínané IC402 Gerlach z Košíc do Bratislavy a Viedne, dnes výnimočne s troma lokomotívami z dôvodu napäťových výluk medzi Šenkvicami a Bratislavou.

Zaujímavé zostavy lokomotív sa objavovali opäť celý deň na spomínanom úseku, dnes však len v smere do Bratislavy. Fotografia zachytáva poobedňajší osobný vlak smerujúci do hlavného mesta.

Moja veľká vďaka patrí nie len informátorovi, ale rovnako aj rušnovodičom dvoch ranných R a nákladného vlaku zo smeru NZ do BA, ktorí sa poponáhľali s odchodom súprav zo ŽST Bratislava Vinohrady a umožnili tak zachytiť túto výnomočnú udalosť.

Autor foto/text: Juraj Streber (montoya), Martin Beták (Djexpres)

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *