Váš železničný magazín
Registrovať sa

Rušeň RegioJetu Vectron s reklamným polepom, sa stal predlohou pre výrobcu vláčikových modelov Roco

Tlačové správy 10.5.2018 11:31 administrator Zobrazené: 1772

Prvý a zatiaľ jediný rušeň dopravcu RegioJet s reklamným polepom začne jazdiť už aj po koľajniciach modelovej železnice, a to vďaka rakúsko-nemeckej spoločnosti Roco, ktorá prichádza na európsky trh s májovou novinkou – modelom viacsystémového rušňa SIEMENS Vectron 193.227 dopravcu RegioJet v reklamnom polepe dovolena.cz.

 

Ide o model reálne prevádzkovaného rušňa, ktorý propraguje predajcu zájazdov dovolena.cz zo skupiny STUDENT AGENCY. Na typicky žltej skrini rušňa sú popri logu RegioJetu tiež internetová adresa portálu dovolena.cz, motívy spojené s relaxovaním na pláži, ako sú potápačské plutvy, šnorchel, plážová taška či klobúk.

 

Rovnako ako v skutočnosti, je aj na modeli portrét hlavy majiteľa STUDENT AGENCY a RegioJetu Radima JANČURU s potápačskými okuliarmi. Celý motív dopĺňa slogan „Mám dovolenou“, ktorý sa snaží cestujúcim na staniciach pripomenúť letnú atmosféru pohody a dovoleniek na slnečnej pláži.

 

Tento rušeň nasadzuje RegioJet v skutočnosti do čela svojich expresných vlakov na tzv. južnej vetve z Prahy do Brna a ďalej do Bratislavy či Viedne a aj na nočné spoje do Košíc. Ide o jednu z piatich lokomotív Vectron, ktoré RegioJet aktuálne prevádzkuje.

Vzhľadom na to, že spoločnosť Roco nasadila nový model do svojej medzinárodnej distribučnej siete sa dá predpokladať, že dovolenkový Vectron doplní zbierky zberateľov a bude nasadený na modelové koľajiská po celej Európe. Už teraz je ako novinka dostuný v modelárstvach po celom Slovensku, Českej republike, Rakúsku, Nemecku a samozrejme sa predáva aj cez internet.

Príprava výroby tohto modelu zabrala približne pol roka. Minulý rok v októbri sa spoločnosť Roco obrátila na RegioJet so zámerom stvárniť model dovolenkového Vectronu. RegioJet poskytol spoločnosti Roco podklady pre grafické stvárnenie, špecifikáciu jednotlivých farieb a ďalšie potrebné údaje. Výsledkom je veľmi presný model lokomotívy prepracovaný do tých najmenších detailov vo veľkosti H0.

Model rušňa sa dá doplniť aj o modely osobných vozňov RegioJetu, ktoré spoločnosť Roco vo svojom sortimente tiež ponúka.

Podobne ako sa liberalizuje prevádzka na skutočnej železnici a zákazníci majú stále viac možností využívať služby ďalších neštátnych dopravcov, preniká tento trend aj na modelovú železnicu. Výrobcovia aj zberatelia sa snažia čo najpresnejšie sledovať trendy skutočnej železničnej prevádzky.

Model lokomotívy SIEMENS Vectron RegioJetu si je možné zakúpiť tu: http://bit.ly/Vectron-dovolena.

Kontakt pre médiá:

Martin ŽARNOVICKÝ

koordinátor PR a komunikácie RegioJetu

martin.zarnovicky@regiojet.sk | +421 940 435 624

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *