Váš železničný portál
Registrovať sa

Reštauračné vozne ČD budú od októbra nefajčiarske

Česká republika 2.9.2006 19:40 Ing. Michal REPKO Zobrazené: 1145

 V náväznosti na celo európsky trend a zákone o nefajčiaroch, bude používanie tabakových výrobkov v reštauračných vozňoch ČD a. s., od 1. októbra 2006 zakázané. ČD chce takýmto spôsobom zatraktívniť reštauračné a bistro vozne pre nefajčiarov, mládež a rodiny s deťmi.

Toto opatření bude zavedeno ve spolupráci s poskytovateli stravovacích služeb v jídelních vozech a zvýší kulturu stolování.

České dráhy již v minulosti přistoupily aktivně k omezování kouření na svých spojích, kdy například spoje SC Pendolino jsou jako jeden z prvních produktů dálkové dopravy na území nových členských zemí EU od počátku provozovány jako zcela nekuřácké.

Samozřejmostí je také aplikace tzv. „protikuřáckého zákona“, kdy České dráhy přijaly všechna požadovaná opatření – včetně intenzivní informovanosti o zákazu kouření ve veřejných prostorách nádraží. Současně – i v porovnání s ostatními členskými státy EU – je většina spojů ČD zcela nekuřácká (v soupravách nejsou řazeny vozy s oddíly pro kuřáky); u souprav, kde jsou zařazeny kuřácké vozy, není ani zdaleka naplněna zákonem povolená kvóta podílu míst v těchto vozech na celkové kapacitě spoje.

Zdroj: Tlačové správy ČD
Upravil: Michal REPKO (Mysxo_SN)
Ilustračný snímok na titulke: Michal REPKO (Mysxo_SN)

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Reštauračné vozne ČD budú od októbra nefajčiarske

Presovcan zo dňa 3.9.2006 8:21

Mohli by to aj u nás urobiť 😆

Reagovať

swingo zo dňa 3.9.2006 18:31

Ale veď mi máme reštauračné vozne nefajčiarké. A ináč fajčiare vo vlakoch osobnej dopravy na území Slovenska sú skoro u všetkých vlakov porušené. 😡

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *