Váš železničný magazín
Registrovať sa

RegioJet začína v Ústeckom kraji od Decembra 2019

Česká republikaTlačové správy 5.10.2018 14:32 matt Zobrazené: 1487

Súkromný dopravca RegioJet začína od budúceho decembra prevádzkovať niektoré linky v Ústeckom kraji. Potvrdila to tlačová správa z 50-tej schôdze rady Ústeckého kraja, v ktorej sa píše, že rada rozhodla o uzavretí zmluvy o verejných službách v preprave cestujúcich verejnou železničnou dopravou na zaistenie dopravnej obslužnosti Ústeckého kraja na linkách U5, U7, U13 a doplnkových výkonov v rámci aglomerácie Ústí nadLabem so spoločnosťou RegioJet a.s.

„RegioJet má jazdiť z Děčína do Ústí nad Labem-Střekov (U7), z Ústí nad Labem do Bíliny (cez Úpořiny, doteraz linka U5) z Mostu do Žatca (linka U13), k tomu získa tiež časť prevádzky na tratiach Most – Žatec, Most – Bílina, z Ústí nad Labem západ do Štětí (jeden pár spojov denne) a Teplice – Litvínov.“ Spomína portál zdopravy.cz 

 

 

Výkony budú zabezpečované modernizovanými jednotkami STADLER GTW 2/6. Tieto vozidlá sú teraz motorovej trakcie, dopravca však v prvých rokoch doby plnenia bude zabezpečovať postupnú výmenu dieselového hnacieho ústrojenstva za elektrické; v cieľovom stave od 12/2021 už bude vozba plne v elektrickej trakcii.

Jednotka vo farbách DB Regio Foto: Michael Day

Jednotka vo farbách DB Regio Foto: Michael Day

Tým, že hnacie ústrojenstvo je umiestnené v strednej samostatnej časti vozidla, bude potrebné meniť iba túto strednú časť; po dobu, kedy bude jednotka výmenu absolvovať, budú jej výkony nahrádzané siedmu dodatočnú jednotkou. Týmto riešením bude zabezpečená stála úroveň kvality služieb po celú dobu plnenia zmluvy. Zmluva ďalej definuje princípy zapojenie dopravcu do integrovaného dopravného systému, vrátane plnej tarifné integrácie (uznávaní celého portfólia jazdných dokladov podľa Tarifu Duk, nech sú v papierovej alebo elektronickej podobe).

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *