Váš železničný magazín
Registrovať sa

RegioJet vydal dluhopisy ve výši téměř 1 mld. Kč. Získané finance investuje i na rozvoj vozového parku

Tlačové správy 18.6.2019 12:59 administrator Zobrazené: 884

Největší ryze soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě úspěšně prodal emisi zajištěných dluhopisů v celkové výši 921 mil. Kč se splatností 5 let. Manažerem dluhopisové emise byla Česká spořitelna, která dále působí jako její zajišťovací a platební agent. Dluhopisy byly umístěny jak mezi institucionální investory, tak mezi klienty z privátního bankovnictví.

 

„Zájem o emisi dluhopisů dopravce RegioJet vysoce předčil naše očekávání. Ukazuje to, že RegioJet je nejen perspektivním a preferovaným dopravcem v očích zákazníků, ale vykazuje také výrazně pozitivní ekonomické výsledky. Po loňském zisku ve výši 102 mil. Kč očekáváme v letošním roce další růst našeho zisk z aktivit ve vlakové dopravě.“ říká Petr Kohoutek, finanční ředitel STUDENT AGENCY holding, do kterého RegioJet spadá.

 

Tomáš Černý, ředitel dluhových a akciových trhů České spořitelny, k tomu dodává: „Emise RegioJetu nabídla atraktivní investiční příležitost pro domácí institucionální i privátní investory. Svým vysokým zájmem o emisi dluhopisů investoři také ocenili výsledky, které RegioJet doposud na poli vlakové dopravy v České republice i v dalších zemích dokázal.“

 

Získané finanční prostředky využije RegioJet především pro další rozvoj svého vozového parku ve vlakové dopravě. V následujícím období má dopravce RegioJet připraveny investice do rozšiřování a modernizace vozového parku v řádech miliard Kč – hodlá investovat do pořízení a modernizace až stovky vozů. Zbývající část financí získaných z emise dluhopisů bude využita také na refinancování stávajících úvěrů od financujících bank. Předpokládané finanční vypořádání transakce je 26. června a emise bude obchodovaná na pražské burze.

RegioJet pokračuje v roce 2019 v dvouciferném růstu počtu cestujících a v ziskovém hospodaření

RegioJet podle předběžných výsledků vykázal v prvním čtvrtletí hrubý zisk ve výši 18 mil. Kč. Provozní zisk bez vlivu leasingu na vlakovou techniku (Adjusted EBITDA) pak za první čtvrtletí roku 2019 podle předběžných výsledků dosáhl 87,5 milionů Kč.

RegioJet za první čtvrtletí také zaznamenal nárůst počtu přepravených cestujících. Za první tři měsíce roku 2019 cestovalo dálkovými vlaky RegioJet 1,4 milionu cestujících, což je o 12,6 % více než v předchozím roce. Jedná se o výsledky české společnosti RegioJet a.s., kam spadá provoz všech dálkových vlakových linek na komerční riziko na vnitrostátních trasách Praha – Ostravsko a mezinárodních Praha – Košice a Praha – Brno – Vídeň / Bratislava.

Nárůst počtu cestujících se pozitivně promítá také do růstu tržeb. Ty v prvním čtvrtletí dosáhly více než 330 mil. Kč a jsou o 10 % vyšší než za stejné období loňského roku.

Petr Kohoutek, finanční ředitel holdingu STUDENT AGENCY k tomu dodává: „Zaměřujeme se 100 % na dosahování růstového hospodaření společnosti, na zajištění dlouhodobého financování pro další silný rozvoj a očekávaných investic v řádech miliard Kč v nastávajícím období. RegioJet musí dbát na silnou finanční stabilitu, aby mohl v soutěžích konkurovat velkým evropským státním dopravcům, jako jsou například rakouské dráhy ÖBB.“

 

Autor titulnej fotky: Juraj Streber

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: RegioJet vydal dluhopisy ve výši téměř 1 mld. Kč. Získané finance investuje i na rozvoj vozového parku

Jozef zo dňa 19.6.2019 16:04

Dobrý den znovu ďalšía nespravodlivosť RegioJet neplatí za vlakovú cestu na naších tratíach žíadné poplatky všetko platíme z našich daní.A v zmluve to má dokonca roka 2020.Treba napísať niečo pekné aj o našej železnici za akých podmienok sa ľudia snažia aby to išlo.

Reagovať

Indian zo dňa 20.6.2019 10:25

Jozef

Odkial mate takuto informaciu? Je nepravdiva. RegioJet si za vlaky na SK dopravnu cestu plati. Je pravdou ze na trati do Komarna su podmienky ine, no tie boli vysutazene. Vlaky do Kosic a rovnako do Bratislavy si platia plnu taxu za dopravnu cestu. Nic nejde z nasich dani.

Reagovať

Jozef zo dňa 20.6.2019 11:35

Dobrý den a odkiaľ máte takúto informáciu že je nepravdivá? Táto zmluva bola zverejnená vo vestníku M.D. a podpísaná pán. min. FIGELOM. Zmena nastala až zrušením IC vlakov Blava-Košice.Čiže na vlakovú cestu RegioJetu sme prispievali a prispievame všetci.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *