Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet prevzal prvé dva rušne Bombardier Traxx MS3

AktualityČeská republikaTlačové správy 18.12.2020 17:24 Mates Pleško Zobrazené: 3197

RegioJet dostal od výrobce první z patnácti nových nejmodernějších vícesystémových lokomotiv Bombardier TRAXX MS3

Rok 2021 bude pro RegioJet rokem další expanze

RegioJet – největší soukromý dopravce v dálkové železniční dopravě ve střední Evropě – dnes od výrobce Bombardier v Německém Kasselu přebral k užívání první dvě z patnácti nových nejmodernějších vícesystémových lokomotiv Bombardier TRAXX MS 3. Během víkendu přijedou lokomotivy do České republiky, kde začnou přípravy na jejich nasazení do provozu – včetně školení strojvedoucích a také zkušebních jízd na vlacích RegioJet.

Lokomotivy dostanou kompletní korporátní označení logem RegioJet a další náležitosti nezbytné pro provoz. Do ukončení schvalovacího procesu ze strany Drážního úřadu budou nasazeny v režimu tzv. zkušebního provozu – a to nejprve na rychlících na lince R8 na trase Brno – Ostrava – Bohumín.

V období od dubna do října 2021 pak RegioJet převezme a nasadí do provozu dalších 13 lokomotiv Bombardier TRAXX MS3 – celkem jich RegioJet v letošním roce nasadí do provozu patnáct. Lokomotivy budou v průběhu roku 2021 nasazeny také na další spoje dopravce RegioJet.

„Pořízení 15 lokomotiv TRAXX MS3 je největší investicí do nových železničních vozidel v historii RegioJetu. Jejich objednávka souvisí s naší expanzí aktivit dopravce v rámci celého středoevropského regionu,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

RegioJet pořizuje další lokomotivy TRAXX MS3 také s cílem postupně unifikovat flotilu vícesystémových lokomotiv, které by v budoucnu měly být tvořeny lokomotivami TRAXX MS. RegioJet postupuje podobně jako další velcí dopravci a chce v provozu svých dálkových vlaků využít silných synergií unifikované flotily nejmodernějších vícesystémových lokomotiv.

Otevírání nových linek v roce 2021

Kromě nových lokomotiv RegioJet hodlá v roce 2021 výrazně investovat také do rozšiřování vozového parku. K 50 železničním vozům, které firma letos pořídila, přibude v roce 2021 dalších nejméně 70 vagonu. To bude znamenat další nárůst vozového parku až o více než jednu třetinu.

V příštím roce otevře RegioJet novou linku z České republiky přes Polsko na Ukrajinu, ale plánuje také linky, které vůbec nepovedou přes Českou nebo Slovenskou republiku – z českého dopravce se stane plně dopravce středoevropský. RegioJet se také hodlá aktivně zapojit do nové celoevropské strategie rozvoje mezinárodních nočních vlaků, kterou v minulých dnech prezentovali přední evropští dopravci.

Další oblastí, kde přijdou novinky v roce 2021, je digitalizace služeb

Kromě investic do vozového parku a otevírání nových spojení RegioJet plánuje také další inovace a například i daleko větší míru digitalizace služeb. Pro zákazníky v celé střední Evropě plánuje přijít s úplně novými řešeními, do kterých se promítne vysoká míra digitalizace.
RegioJet se zaměřuje na kompletní digitalizaci svých služeb. Firma plánuje zaměstnat až 100 lidí, kteří se zabývají vývojem a inovacemi. Investovat do celého procesu hodlá v první fázi zhruba 100 milionů korun. RegioJet chce koronavirovou pandemii využít v příležitost, jak se stát tahounem v oblasti digitalizace v dopravě a cestovního ruchu. Společnost k tomu inspiroval letní spoj do Chorvatska, který reagoval na omezené možnosti cest do zahraničí a skončil v zisku v řádech milionů korun. Ukázal také, že zákazníci chtějí komplexní služby a s cestou si dopředu koupit třeba i ubytování.
“Naším cílem je uvést na trh nové prodejní aplikace, aby si člověk například z Brna z obýváku naplánoval cestu na Honolulu a zpět a nemusel to řešit s pěti poskytovateli, ale vše udělal na jedno kliknutí. Také pokud by měl nějaké problémy, opět vše bude řešit v aplikaci přes nás a my mu okamžitě pomůžeme, z velké části pomocí automatizace některých služeb. Ušetří tím čas a my věříme, že i peníze,” uvedl Petr Beťák, ředitel oddělení Digitálního produktu RegioJet.

Titulná foto: Simona Weiß

Zdroj a druhá foto: Tlačová správa RegioJet

 

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: RegioJet prevzal prvé dva rušne Bombardier Traxx MS3

mirecdk zo dňa 22.12.2020 11:14

Pekné stroje, budú jazdiť aj do Košíc.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *