Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet pred Veľkou nocou posilňuje vlaky, cestujúcim bude rozdávať perníky

Česká republikaSlovensko 24.3.2018 11:42 Peter Dirga Zobrazené: 1319

Počas Veľkej noci zažívajú vlaky a autobusy RegioJetu jeden z najväčších náporov cestujúcich počas celého roka. Množstvo spojov je už teraz vypredaných. Počas obdobia veľkonočných sviatkov využíva naše vlaky a autobusy až o 20-30 % viac cestujúcich, oproti iným dňom.

V RegioJete sa snažíme pre zvládnutie náporu cestujúcich nasadiť do prevádzky všetky vozne, ktoré máme k dispozícií. Posilové vozne dávajú naši dispečeri do predaja ešte aj 24 hodín pred odchodom vlaku. Tie sa následne zobrazia cestujúcim v rezervačnom systéme, na našich webových stránkach a v mobilnej aplikácií. Záujem o posledné lístky je však obrovský, preto doporučujeme cestujúcim neustále sledovať náš rezervačný systém.

Medzi Prahou a Bratislavou vypravujeme počas Velkej noci až 8-vozňové súpravy, medzi Prahou, Žilinou, Tatrami a Košicami na vybraných spojoch dokonca až 13-15 vozňové súpravy, ktoré naraz prevezú viac ako 600 cestujúcich. RegioJet posilňuje aj svoje autobusy, a to najmä na linkách z Prahy do Brna, Bratislavy a Budapešti, z Bratislavy do Nitry a Banskej Bystrice a až na dvojnásobný počet posilníme aj autobusy z Prahy cez Brno do Košíc.

Na trase Praha-Žilina-Tatry-Košice vypravujeme v každom smere až 3 vlaky denne, rovnaký počet vlakov vypravujeme už aj medzi Bratislavou, Brnom a Prahou, a to v oboch smeroch. Navyše nočné vlaky z Prahy zachádzajú až do Michaloviec a Humenného.

Aj napriek vysokému počtu cestujúcich predáva RegioJet na svoje spoje cestovné lístky podľa bežnej špičkovej tarify, teda za rovnaké ceny, ako počas bežného víkendu.

Našimi vlakmi a autobusmi cestuje na Veľkú noc najviac cestujúcich z Českej republiky na východné Slovensko. Ide zväčša o pracujúcich a študujúcich, ktorí sa na sviatky vracajú domov za rodinou. Vysoký počet cestujúcich evidujeme aj na linkách do Bratislavy. Takýto cestujúci tu častokrát prestupujú na ďalšie vlaky a autobusy, ktoré ich rozvezú ďalej po celom Slovensku. Veľký počet študujúcich cestuje domov na Slovensko najmä z Brna.

Vyťažené premávajú aj naše vlaky z Bratislavy do Komárna, či autobusy z Bratislavy do Nitry a Banskej Bystrice. Po skončení sviatkov sa cestujúci opäť hromadne presúvajú naspäť do Českej republiky, RegioJet sa preto pripravuje na nápor počas celého obdobia veľkonočných sviatkov a snaží sa kapacitne posilňovať svoje vlaky o ďalšie vozne a vypravovať posilové autobusy.

Stevardi RegioJetu počas tohtoročnej Veľkej noci spríjemnia cestujúcim cestu domov a budú im rozdávať veľkonočné perníčky, RegioJet ich vybaví aj veľkonočnými korbáčmi. Na linke Bratislava-Kvetoslavov-Dunajská Streda-Komárno budú stevardi v nedeľu 1. apríla, kedy RegioJet slávnostne vstupuje do integrovanej dopravy, rozdávať cestujúcim čokoládové vajíčka vo farbách RegioJetu a Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Martin ŽARNOVICKÝ
Koordinátor PR a komunikácie RegioJetu
martin.zarnovicky@regiojet.sk
+421 940 435 624

 

Autor titulnej fotky: Juraj Streber

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *