Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet posilňuje prevádzku a naberá rušňovodičov pre vlaky Bratislava – Komárno

Tlačové správy 27.9.2019 11:06 administrator Zobrazené: 2332

Najväčší privátny stredoeurópsky  a slovenský dopravca v osobnej železničnej doprave – RegioJet – rozširuje ďalej park špičkových vozidiel pre prevádzku svojich vlakov na Slovensku. Pred dvomi týždňami nasadil do prevádzky na trase Bratislava – Komárno najmodernejšie dieselové rušne SIEMENS Eurorunner; na Slovensko nasadí v budúcom roku aj najmodernejšie elektrické viacsystémové lokomotívy Bombardier TRAXX MS3. Z dôvodu rozširovania prevádzky a nasadzovania moderných vozidiel organizuje na Slovensku veľký nábor rušňovodičov – aktuálne pre trasu Bratislava – Komárno. Nových rušňovodičov naberá najmä pre nástupné miesta Bratislava a Komárno.

Práca pre RegioJet je atraktívna ponuka zamestnania u neustále rastúceho dopravcu:

  • Novým nastupujúcim rušňovodičom ponúka RegioJet na trase Bratislava – Komárno platové podmienky podľa skúseností na úrovni až 1 580 eur hrubého mesačne bez nadčasových hodín.
  • Súčasťou nástupu je aj jednorazový náborový príspevok vo výške 2 000 eur.
  • RegioJet má záujem aj o rušňovodičov so záväzkom u iných dopravcov a ponúka jeho preplatenie až do výšky 2 000 eur.
  • RegioJet ponúka rušňovodičom okrem jednorazového náborového príspevku aj 36-hodinový pracovný týždeň, zmluvu na dobu neurčitú a ďalšie benefity.
  • Samozrejmosťou je práca s najmodernejšími železničnými vozidlami v Európe.

RegioJet si okrem náboru skúsených rušňovodičov ako jeden z mála dopravcov systematicky vzdeláva nových rušňovodičov aj z radov nováčikov. Neustále intenzívne prebieha ich vzdelávanie a zácvik. RegioJet všeobecne dbá na výchovu vlastných rušňovodičov a do výchovy každého takého nováčika investuje až desiatky tisíc eur.

Práca stevarda – aj atraktívna brigáda pri štúdiu

Okrem rušňovodičov má RegioJet pre uchádzačov zo Slovenska aj ďalšie zaujímavé ponuky. Týka sa to najmä členov palubného personálu – stevard a vlakvedúci. Tu ide najmä o oblasti Bratislavy, Komárna a Žitného ostrova. Uchádzačom o tieto pozície ponúka RegioJet zaujímavé zamestnanie a široké uplatnenie, ktoré je vhodné i pre čerstvých absolventov, alebo aj ako práca popri štúdiu na vysokej škole. Napríklad na pozícii stevard si zamestnanci môžu zarobiť mesačne až 850 eur hrubého bez nadčasov a na pozícii vlakvedúci až 900 eur hrubého bez nadčasov.

 

Autor titulnej fotografie: Juraj Streber

Pridajte sa do diskusie!

14 komentárov k: RegioJet posilňuje prevádzku a naberá rušňovodičov pre vlaky Bratislava – Komárno

Jozef zo dňa 27.9.2019 17:40

Dobrý podvečer-pekná reklama pre spoločnosť ktorej občania S.R.platia vlakovú cestu zo svojich daní.

Reagovať

Johnny Gomez zo dňa 27.9.2019 18:34

soukromí dopravci si platí poplatky za dopravní cestu i na Slovensku – viz:
https://www.youtube.com/results?search_query=rozdil+mezi+regio+jetom+a+leo+expressom

Reagovať

Matej zo dňa 28.9.2019 16:24

Do tejto firmy nikdy viac , ako jeden z mala som siel zo súkromného do štátneho a nesťažujem sa… Ak chce mat niekto idiotske vedenie s amatérskoym prístupom (česť výnimke) tak nech sa paci choďte tam pracovat. Novy regionálny riaditel pre slovensky regiojet je kus psychopata a kvoli nemu ludia dávaju výpovede (rusnovodici aj stewardi). A voziť tych pseudomadarov na trati BA-KN je zas další pribeh…

Reagovať

Jaroslav zo dňa 29.9.2019 3:53

Davajte si pozor či za Vás platia odvody. Klamstvo na jednicku.

Reagovať

Fero zo dňa 29.9.2019 13:17

to teraz taku boon, ale karta sa obrati opät spät….

Reagovať

Tibor zo dňa 5.10.2019 19:31

Matej – môžete prosím uviesť prečo je vedenie, alebo nový riaditeľ psychopat? ja premýšľam nad ponukou tam ísť pracovať

Reagovať

Johnny Gomez zo dňa 8.10.2019 14:13

Tibor:
obecně – on ten šéf není psychopat – on jen požaduje výkon – to jest požaduje aby zaměstnanci v pracovní době opravdu pracovali a to ještě na 100%, aby odváděly špičkou SLUŽBU zákazníkům – no a na to určití jedinci se zkušenostmi od státního dopravce nebo bez zkušeností nejsou zvyklí… Musíte si uvědomit, že ať chceme nebo nechceme – RegioJet je špička na trhu železniční dopravů v celé evropě a tak je jsou kladeny nároky na zaměstnance aby odváděli špičkové výkony !!!
Nadruhou stranu – pokud se jim to nelíbí – nikdo je nenutí, aby tam zůstávali… jak prosté 🙂

Reagovať

Johnny Gomez zo dňa 8.10.2019 14:45

Tibor – II koment:
Pokud si chcete opravdu vydělat peníze – Doporučuju jít k RegioJetu do Čech – konkurence mezi dopravci při otevírání trhu soukromým dopravcům pro regionální linky a s tím související přetahovaná=tvrdý boj o strojvůdce – tedy trh – si tu během roku 2019 navýšil platy strojvedoucích (rušňovodičů) na 50 000 Kč což je cca 2 000 EUR. (jak vnitrostátní, tak regionální v Ústeckém kraji).
Díky tomu třeba ze západního Slovenska houfně odcházejí i k jinému dopravci na Zlínsko – protože ZSKK nabízí jen 1455 EUR – ale Arriva na Zlínsku až 50 000 Kč (2 000 EUR) – což je o třetinu víc:
1.) https://zdopravy.cz/na-slovensku-musi-rusit-vlaky-strojvedouci-odchazi-do-ceske-arrivy-35401/?fbclid=IwAR0OvbUi6QFIak-mQBZnZg3P1t3FVy3w9aAC30e5_WBeKX5ksFCnrw5zMjE
2.)https://www.aktuality.sk/clanok/729754/vypravit-vlak-je-problem-preplatili-nasich-rusnovodicov-stazuje-sa-dopravca/

Reagovať

Matej zo dňa 8.10.2019 19:42

Tibor – keď niekto nerieši že mu utekajú zamestnanci, že nefungujú mašiny ale rieši či sú v miestnosti dispečera 2 alebo 3 stoličky tak si o tom spravte vlastný názor… Navyše tento pán už bol raz z regiojetu z manažerskej pozície vyhodený, tak isto si spravil „dobré“ meno v ZSSK v ktorej na neho nemá nikto dobré slovo… Určite do slovenského regiojetu nedoporučujem ísť pri súčasnej situácií. URČITE!
Johny Gomez – buď ste absolútne neznalý pomerov alebo ste z vedenia regiojetu, poprípade nejaký nadšenec… To že regiojet je špička na trhu.. Je to na smiech čo ste napísali. Akurát ich marketingová kampaň je špičková, ale služby určite nie. Píšem o slovenskom regiojete.
A ohľadom toho, že požaduje výkony. Milý pán Gomez. Robil som turnusy pre stevardov, istý čas bez toho aby mi zaplatili cent, potom už riadne zaplatená činnosť, lebo som to robil so záujmom podržať firmu a chcel som to spraviť čo najlepšie pre ľudí. Takže o výkonoch viem zrejme viac ako vy, a pokiaľ sa nevymenilo vedenie (odchod ľudí ku konkurencí, do dochodku , na materskú) firma fungovala, aj keď s problémami ale fungovala… Potom prišiel nový pán majster sveta a úspešne pokladá firmu na kolená. Turnusy (smeny) uplný otras.
Firma dokonca v určitých veciach porušuje predpis Z1 a tak isto legislatívu SR.A keby som chcel tak to s radosťou vytiahnem :), asi toľko o súčasných pomeroch. Mohla to byť dobrá spoločnosť

Reagovať

Johnny Gomez zo dňa 8.10.2019 22:51

Matej:
obecně – máte 2 možnosti – akceptovat stav jaký je anebo odejít jinam.
Pokud je něco, co se Vám nelíbí – můžete napsat majiteli – stačí přes web v kolonce „napiště řediteli. Pokud se nedodržuje zákon i předpisy – informujte majitele aby sjednal nápravu včetně například náhrady personální, pokud by se ani po nějaké době nic nestalo – kontaktujte písemně státní kontrolní orgán SR. TÍM, ŽE TADY BUDETE REMCAT NA WEBU OPRAVDU NIC NEZMĚNÍTE..
kontakt co jsem našel veřejně na stránkách:
Kde můžu podat podnět či stížnost?
Můžete nás kontaktovat telefonicky na čísle +420 539 000 146, e-mailem na adresu reditel@regiojet.cz, či prostřednictvím formuláře.

Reagovať

Johnny Gomez zo dňa 8.10.2019 22:58

Matej – II. koment
Pripomienky a sťažnosti na SK RegioJet
e-mail: riaditel@regiojet.sk
telefón: +421 2 2050 2020

Reagovať

Matej zo dňa 9.10.2019 9:34

Johny Gomez – veľmi dobre viem ako (ne)funguje ta mailová adresa :D. Ja tam už našťastie nepracujem takze je mi u prdele celý regiojet a ako to tam funguje a bude fungovať…

Reagovať

Johnny Gomez zo dňa 9.10.2019 10:01

A zkoušel jste tu českou??

Reagovať

Jozef zo dňa 9.10.2019 18:26

Dobrý podvečer -pán Johnny Gomez to ako ste prišli na také niečo čo píšete o štátnych zamestnancoch to ako že Regio Jet prišíel z inej galaxie. Matej máš pravdu a prajem Ti v živote veľa úspechov a dúfam že taká spoločnosť ako Regio Jet u nás raz a navždy skončí.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *