Váš železničný magazín
Registrovať sa

RegioJet otvoril predajné miesto na železnicnej stanici v Košiciach

Tlačové správy 26.4.2018 13:02 administrator Zobrazené: 1353

Na predajnom mieste RegioJet predáva aj cestovné lístky na nové spoje na Ukrajinu a na všetky svoje autobusové a vlakové linky do celej Európy. Košice sa stávajú dôležitým prestupným uzlom v sieti žltých liniek

RegioJet otvoril nové predajné miesto cestovných lístkov na východnom Slovensku. Cestujúci nájdu novú pobočku priamo v priestoroch železničnej stanice v Košiciach. Po novom si tak môžu zakupovať cestovné lístky v pohodlných a reprezentatívnych priestoroch, pričom novinkou je napr. možnosť platby kartou. Dopravca tu bude cestujúcim tiež vyplácať príp. kompenzácie z cestovného za meškanie vlakov. Doteraz na tento účel mohli cestujúci využívať iba pobočku STUDENT AGENCY v centre mesta na Mlynskej ulici.

 

Spustenie nového predajného miesta súvisí predovšetkým s rozširovaním aktivít RegioJetu na východnom Slovensku. Košice sa totiž v jeho sieti stávajú dôležitým prestupným uzlom, kde prestupujú cestujúci medzi žltými vlakmi z Českej republiky a stredného Slovenska a autobusmi ďalej na východné Slovensko či po novom aj na Ukrajinu.

Práve linka na Ukrajinu, ktorú spustil RegioJet len minulý týždeň, sa stretla s vysokým ohlasom cestujúcich, ktorým sa otvárajú nové možnosti jednoduchého a komfortného spojenia z Mukačeva a Užhorodu cez východné Slovensko do Českej republiky, či ešte ďalej do významných metropol západnej Európy, ako Berlín, Londýn, Paríž či Amsterdam, kam z Prahy prevádzkuje RegioJet autobusové linky.

Spojenie s Ukrajinou zabezpečuje RegioJet raz denne a predpokladá, že nové autobusy budú využívať nie len turisti, ale aj pracujúci, ktorí sa autobusmi a vlakmi dopravia za prácou na Slovensku, Českej republike, príp. v Prahe prestúpia na ďalšie autobusy RegioJetu a pocestujú ďalej do európskych metropol. Nová linka premáva raz denne, a to za atraktívnu cenu lístkov iba € 5,- / 150 UAH. Potom, čo došlo k zrušeniu vízovej povinnosti pre cesty občanov Ukrajiny do krajín EÚ chceme turistom z Ukrajiny ponúknuť spojenie vysokej kvality v najvýhodnejšej cene.

Nadväzné autobusové spoje zabezpečuje RegioJet s partnerskými dopravcami SANYTOUR a TOV Zakarpateuroliniji, ktorých autobusy budú viditeľne označené nápisom RegioJet. Cestujúci sa v nich budú môcť zadarmo pripojiť na Wi-Fi, na palube autobusov bude tiež prítomná stevardka, ktorá bude cestujúcim ponúkať horúce nápoje zadarmo.

Z košickej autobusovej stanice, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti stanice vlakov, vychádzajú autobusy každý večer o 23:00, teda približne 20 min. po príchode vlaku RegioJet z Českej republiky, stredného Slovenska a Tatier. V prípade meškania vlaku bude autobus na cestujúcich samozrejme vyčkávať. Plánovaný príchod autobusu na železničnú stanicu do Užhorodu je o 3:10 ráno (miestneho času), do Mukačeva na zastávku nákupné centrum Epicenter má príchod o 4:10 ráno.

V opačnom smere potom autobusy vychádzajú z Mukačeva o 15:15, z Užhorodu o 16:25 a príchod do Košíc je naplánovaný na 18:45 stredoeurópskeho času, kde je zaistený prípoj na nočný vlak RegioJetu do Žiliny, Ostravy a Prahy, v ktorom budú mať cestujúci možnosť využiť aj pohodlné lôžkové a ležadlové vozne.

RegioJet sa stal najvýznamnejším dopravcom na trase Košice-Praha

Napriek silnej konkurencií sa stal RegioJet najvýznamnejším dopravcom na trase Košice – Žilina – Praha. Žltý dopravca tu dnes každý deň odvezie priemerne až 3 tisíc ľudí. Jeho vlaky využíva asi 5x viac cestujúcich, než vlaky štátnych či tzv. národných dopravcov.

Občas (konečne) sa v čele nočáka z Prahy, objavil aj Vectron Regiojet (193.205)

Žlté vlaky premávajú v ideálnych časoch, a to až 3x denne v každom smere. Dva spoje vychádzajú z Košíc ešte ráno, pričom prvý privezie cestujúcich do Prahy ešte pred obedom, najobľúbenejšie sú však nočné vlaky, v ktorých ponúka RegioJet aj možnosť cestovania v komfortných spacích vozňoch. Cestujúci sa tak môžu počas cesty pohodlne vyspať a na druhý deň ráno vystúpia odpočinutí v Prahe.

Na rozdiel od vlakov ZSSK a ČD premáva RegioJet bez akýchkoľvek dotácií od štátu a cestovné lístky predáva za výrazne nižšie ceny. Z Košíc do Prahy sa dá cestovať už od € 11,90.

Cestovné lístky si je možné zakúpiť na webových stránkach www.regiojet.sk, alebo na predajných miestach, ktoré sa na východnom Slovensku nachádzajú v Košiciach na železničnej stanici a na Mlynskej ulici v centre mesta, na staniciach v Poprade, Prešove a aj v Humennom, v stránku SAD Humenné.

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: RegioJet otvoril predajné miesto na železnicnej stanici v Košiciach

Juraj zo dňa 26.4.2018 21:12

Platit kartou sa v KE dalo aj doteraz tak neviem o akej novinke pisete……..

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *