Váš železničný magazín
Registrovať sa

RegioJet chystá 15. novembra náborový deň v Bratislave

Aktuality 8.11.2017 13:22 administrator Zobrazené: 4830

RegioJet chystá v stredu 15. novembra interaktívny náborový deň v Bratislave. Prijať chce až 40 nových zamestnancov

V polovici decembra pripravuje RegioJet najväčšiu expanziu vo svojej histórii. Prevádzku žltých expresných vlakov rozširuje až o 40 %, spúšťa nové linky a začne premávať do Rakúska. Viaceré novinky sa chystajú aj v autobusovej doprave. Pre rozšírenie prevádzky aktuálne hľadá desiatky nových zamestnancov a brigádnikov.

RegioJet prijíma napr. 15 stevardov do expresných vlakov z Bratislavy do Prahy

Uchádzačom sa predstavíme na interaktívnom náborovom dni v Bratislave, kde si vyskúšajú napr. prácu stevarda, nahliadnu do najmodernejšieho rušňa Siemens Vectron, autobusu Irizar a počas exkurzie ich prevedieme aj zázemím RegioJetu, vrátane strediska dispečingu,” vysvetľuje Martin Žarnovický, koordinátor PR a komunikácie RegioJetu, jeden z organizátorov podujatia.

Náborový deň RegioJetu sa bude konať v stredu 15. 11. 2017 na hlavnej stanici v Bratislave. Organizované prehliadky budú začínať každú celú hodinu od 11:00, pričom posledné kolo prebehne o 16:00. V časoch o 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 bude prítomný aj inštruktor rušňovodičov, ktorý si pre všetkých zúčastnených pripravil prehliadku vlajkovej lode žltého dopravcu, najmodernejšieho rušňa Siemens Vectron.

Po celý čas budú uchádzačom k dispozícii aj zamestnanci RegioJetu naprieč všetkými pozíciami, ktorých sa môžu záujemcovia o prácu priamo neformálne opýtať na všetky detaily k ich budúcej profesii. Vážni záujemcovia budú môcť následne absolvovať prijímací pohovor priamo vo vlaku. Pre našu expanziu aktuálne hľadáme desiatky nových kolegov, všetci majú unikátnu príležitosť podieľať sa na štarte úplne nových liniek,” objasňuje Žarnovický.

RegioJet prijme desiatky zamestnancov a brigádnikov. Pracovať je možné aj popri škole

Palubný personál sa bude starať o pohodlie cestujúcich v žltých vlakoch a autobusoch

Palubný personál sa bude starať o pohodlie cestujúcich v žltých vlakoch a autobusoch

Na obsluhu nových liniek sa hľadajú stevardi, rušňovodiči, dispečeri, šoféri autobusov, technici opráv a elektromechanici.

Najviac ľudí prijíma RegioJet na pozíciu stevarda v nových expresných vlakoch z Bratislavy do Prahy. Pracovné zmeny im budú začínať na obed v Bratislave, poobede prídu do Prahy a večer sa postarajú o cestujúcich na novom spojení do Brna, kde im RegioJet zabezpečí ubytovanie. Na druhý deň ráno sa opäť cez Prahu vrátia do Bratislavy. Dva dni budú pracovať a ďalšie dva dni oddychovať doma na Slovensku.

Na túto linku prijímame ľudí na čiastočný úväzok na 30 hodín týždenne. Nástupný plat je aj s príplatkami cca € 680,- v čistom, šikovným stevardom ho však hneď po troch mesiacoch zvýšime a v čistom si budú môcť zarobiť aj cca € 760,-. Treba ale upozorniť, že sa nejedná o prácu na plný, ale len čiastočný úväzok,” hovorí Martin Žarnovický.

Stevardov prijíma RegioJet aj na svoju regionálnu linku z Bratislavy do Dunajskej Stredy a Komárna. “Na rozdiel od expresov do Prahy tu stevardi plnia skôr funkciu sprievodcov. Nakoľko sa jedná o menšiu prevádzku, výhodou tu je rodinnejší kolektív a pravidelní cestujúci. Na podujatí bude k dispozícii aj motorová súprava, ktorá na tejto linke premáva,” doplňuje RegioJet.

RegioJet hľadá nových stevardov a šoférov aj do pripravovaných autobusov z Bratislavy cez Viedeň do Budapešti

15 uchádzačov prijme RegioJet na pozíciu stevarda na novú medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy cez Viedeň do Budapešti. Zamestnancom na hlavný pracovný pomer sľubuje po skončení skúšobnej doby mzdu € 800,- v čistom. Pracovať tu môžu aj brigádnici napr. popri škole, pričom zmeny si budú môcť sami organizovať. RegioJet na túto linku rovnako hľadá aj nových vodičov, ktorí budú šoférovať jeden z najmodernejších typov autobusu – Volvo Irizar.

Na svoje si prídu aj budúci rušňovodiči. “Hľadáme hotových rušňovodičov, rovnako však prijímame aj nováčikov, ktorých si sami zaškolíme. Všetkým rušňovodičom sme nedávno výrazne navýšili platové ohodnotenie, zarobiť si u nás môžu aj cez € 1300,- v čistom mesačne. Noví kolegovia budú viesť medzinárodné vlaky z Bratislavy do Prahy a v turnuse budú mať aj niekoľko zmien na regionálnej linke z Bratislavy do Dunajskej Stredy a Komárna. Riadiť budú najmodernejšie rušne Siemens Vectron, od budúceho roka aj lokomotívy TRAXX od Bombardieru. Na trase do Komárna budú zas viesť motorové jednotky Talent, Desiro a súpravy radu 628,” objasňuje Žarnovický.

Rušňovodiči RegioJetu sa môžu tešiť na riadenie najmodernejších lokomotív Siemens Vectron

Uchádzači s výborným organizačným myslením a vysokou odolnosťou voči stresu, si zas môžu trúfnuť na prácu dispečera, ktorý organizuje prevádzku všetkých žltých vlakov na Slovensku. RegioJet hľadá aj nových elektromechanikov a ďalších ľudí na údržbu súprav.

Pre úspešné rozšírenie prevádzky samozrejme prijímame nových ľudí aj v ostatných častiach Slovenska a najmä v Českej republike. Voľné pozície nájdu uchádzači na našom náborovom webe,” informuje RegioJet.

RegioJet aktuálne v Bratislave prijíma:

  • Stevardov do expresných vlakov na trasu Bratislava – Brno – Praha – Brno
  • Stevardov/sprievodcov do regionálnych vlakov na trasu Bratislava – Dunajská Streda – Komárno
  • Stevardov do autobusov na trasu Bratislava – Viedeň – Budapešť
  • Rušňovodičov na linky Bratislava – Praha a Bratislava – Komárno
  • Šoférov autobusov na trasu Bratislava – Viedeň – Budapešť
  • Dispečerov železničnej prevádzky
  • Elektromechanikov vlakov
  • Technikov opráv vlakov

Na náborovom dni nahliadnu návštevníci do zákulisia žltého dopravcu

Uchádzači s výborným organizačným myslením a vysokou odolnosťou voči stresu, si môžu trúfnuť na prácu dispečera

Počas organizovaných prehliadok v stredu 15. 11. 2017 predstaví RegioJet uchádzačom všetko, čo ich bude v novej práci čakať.

Prehliadky budú prebiehať každú celú hodinu od 11:00 do 16:00 na hlavnej stanici. Uchádzačov najprv prevedieme vlakovou súpravou, ktorá tu bude za týmto účelom po celý deň pristavená a predstavíme im naše vozňové triedy Standard, Relax a aj prémiovú Business. K dispozícii bude aj obľúbené Detské kupé a samozrejmosťou bude prehliadka špeciálneho priestoru vo vlaku – kuchynky, kde barista chystá všetko občerstvenie pre cestujúcich,” objasňuje Žarnovický.

“Na profesionálnom baristickom pulte si vyskúšame, ako sa pripravuje káva Illy, ktorú klientom podávame zadarmo, rovnako sa zahráme na stevardov a uchádzači si vyskúšajú aj to, ako sa klienti obsluhujú za pomoci vozíka, ktorým sme sa nechali inšpirovať u leteckých dopravcov. Prítomný stevard predstaví fungovanie nášho moderného odbavovacieho systému, nakoľko v expresoch RegioJet kontrolujeme cestovné lístky netypicky za pomoci tabletov.

Prehliadka bude pokračovať v regionálnom vlaku z linky do Dunajskej Stredy, kde si môžu uchádzači vyskúšať prácu na prenosnej pokladnici a predať lístok, či vyskúšať, ako sa do súpravy hlási cez vlakový rozhlas.

 

Na regionálnej linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno vykonávajú stevardi skôr funkciu sprievodcu

Následne sa presunieme do rušňa Siemens Vectron, kde uchádzačov posadíme za jeho “kokpit” a inštruktor nám ukáže, ako sa riadi vlak. Vezme nás aj do strojovne lokomotívy. Z prevádzkových dôvodov však bude prehliadka rušňa možná len o 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00.

Z vlakov sa následne presunieme do autobusu Irizar v štýle Fun&Relax, s dotykovými obrazovkami v opierkach sedadiel, kde sa dajú púšťať filmy, hrať hry či surfovať po internete. Šofér autobusu nám ukáže všetky moderné prvky vozidla, stevard zas vysvetlí svoju pracovnú náplň. Súčasťou prehliadky bude aj občerstvenie pri automate na horúce nápoje, ktorý je vo výbave autobusu.

Akciu zakončíme v zázemí RegioJetu v historickej budove hlavnej stanice, kde je pripravená exkurzia do dispečerského strediska. Dispečer nám vysvetlí, ako sa operatívne riešia všetky mimoriadnosti ako sú nehody či kalamity a pripravuje sa nasadzovanie vlakov do dennej prevádzky.

Záujemcovia o prácu na linku do Komárna sa tu zoznámia so svojimi budúcimi nadriadenými, prítomní budú aj prevádzkový manažér či manažér techniky pre uchádzačov o pozíciu dispečera, rušňovodiča či údržbára.

Ostatní zúčastnení sa vrátia do vlaku, kde budú môcť v Business triede, ktorá sa počas akcie premení na personálne kupé, rovno absolvovať prijímací pohovor s personalistami,” vysvetľuje organizáciu náborového dňa Martin Žarnovický, koordinátor PR a komunikácie RegioJetu.

Záujemcovia o prácu môžu RegioJetu dopredu poslať svoj životopis e-mailom na adresu gabriela.tomastikova@studentagency.cz. Akcie sa bude možné zúčastniť samozrejme aj bez toho.

Ďalšie informácie o náborovom dni RegioJetu v Bratislave nájdu uchádzači aj v udalosti na Facebooku.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.