Váš železničný magazín
Registrovať sa

RCC převzal první ze dvou lokomotiv EffiLiner 1600 od CZ LOKO

Česká republika 24.4.2019 15:46 Peter Dirga Zobrazené: 1418

Počet provozovatelů lokomotiv typu EffiLiner 1600 od české společnosti CZ LOKO se rozšířil o rakouského nákladního dopravce Rail Cargo Group (RCC), jehož představitelé v České Třebové převzali první ze dvou vozidel s označením 753.613. Hned během května bude následovat druhé s označením 753.614.

Lokomotivu EffiLiner 1600 slavnostně pokřtili Renáta Vítková, ředitelka pobočky financování korporátní klientely Unicredit Leasing, Josef Gulyás, generální ředitel CZ LOKO, Sebastian Sperker, výkonný ředitel Rail Cargo Carrier Kft. a Jan Brčák, jednatel Rail Cargo Carrier – Czech Republic.

Firma, která je součástí státní železnice Österreichische Bundesbahne (ÖBB) je nasadí ve svých dceřiných společnostech RCC – Czech Republic a RCC – Slovakia. V Česku půjde především o přetahy souprav nákladních vlaků v česko-polském příhraničí a také na I a II. tranzitním železničním koridoru do Břeclavi, kde je RCC CZ dlouhodobě aktivní. Na Slovensku pak hlavně o vozbu kontejnerových vlaků do terminálů v Bratislavě a Žilině.

„Jednou z největších výhod těchto vozidel je jejich příznivá pořizovací cena. Jedná se totiž o kompletní modernizaci původních „brejlovců“ ČKD, která z nich dělá provozně prakticky novou lokomotivu. Ta majitelům odvede stejnou práci jako zcela nová. Ovšem pořizovací cena je téměř o polovinu nižší. Další velkou výhodou je rychlý a finančně dostupný servis v „českých“ cenách a vysoká míra unifikace s ostatními našimi produkty,“ uvedl Jan Kutálek, obchodní ředitel CZ LOKO.

Typ EffiLiner 1600, přezdívaný Bizon, je s výkonem 1550 kW určen pro středně těžkou nákladní traťovou službu v zemích Visegrádské čtyřky, kde ho již využívají dopravci v Česku, Maďarsku a Slovensku, mezi nimi CER CARGO Holding, Severočeské Doly – Kolejová Doprava nebo Unipetrol Doprava.

Lokomotiva EffiLiner 1600 společnosti RCC – CZ během předváděcí jízdy u výrobního závodu CZ LOKO v České Třebové.

Rail Carrier Cargo už v minulosti využívalo i jiné lokomotivy vyrobené v CZ LOKO, například EffiShunter 1600 a 744.001 (prototyp dnešní vlajkové lodi EffiShunter 1000). V jeho službách jezdí i EffiShunter 600 (723.704) z lokomotivního poolu CZ LOKO EasyRent.

Zástupci CZ LOKO, Rail Cargo Carrier a Unicredit Leasing během slavnostního předání lokomotivy EffiLiner 1600.

 

 

ZDROJ: CZ LOKO

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *