Váš železničný portál
Registrovať sa

RAILVIS.com: Európska online digitálna platforma už zhodnocuje nevyužité kapacity v nákladnej železnici

Aktuality 2.12.2020 12:50 administrator Zobrazené: 1100

Európsky cargo business sa digitalizuje. Vďaka platforme RAILVIS.com, ktorá združuje ponuky voľných kapacít vagónov a lokomotív naprieč celou Európou, môžu všetky objednávky na nákladnej železnici prebiehať online.
Praha 1. 12. 2020 – RAILVIS.com, inovatívna online platforma pre oblasť železničnej nákladnej dopravy, ktorá efektívne prepája európsky železniční cargo trh zaznamenáva od spustenia ostrej prevádzky rýchly rast počtu zákazníkov z celej Európy. Vďaka digitalizácii ponuky a dopytu voľných kapacít lokomotív a vagónov v celej Európe môžu odteraz pracovať špecialisti v železničnom cargo biznise plne online, teda aj z home office.
Firmy, ktoré využívajú dopravu na železnici, museli doteraz veľmi zložito hľadať dodávateľov a ich voľné kapacity vagónov a lokomotív, ceny prenájmu, geografické umiestnenie a všetko ručne porovnávať. S každým dodávateľom bolo následne nutné zdĺhavo vyjednávať telefonicky, emailmi a osobne, takže objednávací systém bol zdĺhavý.

 

 

RAILVIS.com prináša digitalizáciu do oblasti železničnej dopravy:
 objednávacie procesy skokovo zrýchľuje;
 zobrazuje aktuálny prehlaď ponuky a dopytu prenájmu lokomotív a vagónov čo sa týka geografického umiestnenia a ceny;
 šetrí spoločnostiam náklady, zvyšuje efektivitu a ziskovosť aj v tejto náročné dobe.

Zjednocovane cargo biznisu
„V Európe je 800 000 železničných nákladných vagónov a 40 000 lokomotív, z toho 15 – 20 % nevyužitých. RAILVIS.com pomáha firmám nájsť rýchlejšie možnosť, ako na trhu ich voľné kapacity využiť a zhodnotiť. V dnešnej dobe, ktorá prenáša veľké množstvo aktivít firiem do on-line prostredia, sme radi, že aj my prinášame túto inováciu do oblasti nákladnej železničnej dopravy,“ vysvetľuje zmysel pre zapojenie firiem do nedávno spustenej platformy RAILVIS.com Adam Froněk, riaditeľ a spoluzakladateľ.

 

Do platformy vstupujú každý deň noví operátori železničnej dopravy, prenajímatelia vagónov a lokomotív, logistické spoločnosti z celej Európy. Prvé spoločnosti, ktoré vstúpili do platformy pochádzajú zo Západnej a Strednej Európy. Momentálne sa tiež pripojujú spoločnosti z Východnej Európy a balkánskych štátov.
Napríklad iba vďaka platforme Railvis.com bol nedávno uzavretý dvojmesační prenájom vagónov so špecifickými parametrami medzi poľskou a rumunskou spoločnosťou. Bez prepojenia v RAILVIS.com by sa tieto dve spoločnosti na európskom trhu vôbec nenašli. Už dnes dohodnuté obchody na RAILVIS.com potvrdzujú funkcionalitu platformy a to hlavne rýchly prístup a celkový prehlaď ponuky a dopytu prenájmu vagónov a lokomotív po celé Európe a revolučnú úsporu času objednávacích procesov.

„V súčasnej dobe – aj vzhľadom na situáciu spojenú s pandémiou Covid – registrujeme veľký záujem o zdieľanie voľných kapacít nákladných vagónov a lokomotív v našej digitálnej platforme, kde si klienti, ktorí využívajú nákladnú železnicu, môžu vybrať pre nich najvýhodnejšiu ponuku na trhu,“ dodáva Adam Froněk, riaditeľ a spoluzakladateľ RAILVIS.com.

Prihlásiť sa do platformy RAILVIS.com je jednoduché a rýchle, stačí vyplniť registráciu na webových stránkach. Na rovnakom mieste sa môžete s hlavnými funkciami služby zoznámiť aj v krátkom inštruktážnom videu. Dáta platformy RAILVIS.com sú bezpečne uložené na serveri v Nemecku, ktorý splňuje najvyššie európske digitálne štandardy.

O RAILVIS.com

RAILVIS.com vznikla v roku 2019, ale predchádzalo jej dlhodobé testovanie v pilotnej verzii služby railscanner.eu. Tým RAILVIS.com sa opiera o odborníkov z celej Európy s viac ako 16 rokmi skúseností v oblasti nákladnej železničnej dopravy a o silné vlastné IT oddelenie. Cieľom RAILVIS.com je úplná digitalizácia železničného businessu a prepojenie všetkých európskych zákazníkov a dodávateľov do jediného prostredia. Obchodné zastúpenie platformy RAILVIS.com sa nachádza vo väčšine európskych krajín.

 

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *