Váš železničný portál
Registrovať sa

Pútnikov zo Živčákovej odvezie v nedeľu mimoriadny vlak

AktualityTip na výlet 19.5.2016 9:17 Peter Dirga Zobrazené: 1655

Železničná spoločnosť Slovensko aj tento rok spolupracuje s organizátormi tradičnej púte na horu Živčáková neďaleko mesta Turzovka na Kysuciach. Podujatie sa koná v nedeľu 22. mája. Na cestu do Turzovky je k dispozícii pravidelný osobný vlak s odchodom z Čadce o 9.32 h smerom do Makova. Cestujúci zo vzdialenejších regiónov môžu využiť rýchlik s odchodom o 5.55 h z Bratislavy do Žiliny alebo osobný vlak o 5.30 h z Popradu do Žiliny a následne prestúpiť na vlak zo Žiliny do Čadce – tieto spoje na seba nadväzujú. Organizátor zabezpečuje kyvadlovú autobusovú dopravu zo stanice Turzovka. Záujemcom o peší pochod odporúčame vystúpiť na zastávke Turzovka zastávka.

put

Na cestu späť je pre pútnikov pripravený mimoriadny vlak do Čadce s odchodom z Turzovky zastávka o 14.54 h a stanice Turzovka o 15.01 h. Vlak zastavuje vo všetkých staniciach a zastávkach po trase s výnimkou zastávky Raková – Zemanov. Vo vlaku platí bežné cestovné Železničnej spoločnosti Slovensko vrátane bezplatnej prepravy či zľavy REGIONAL. V Čadci na mimoriadny spoj nadviaže pravidelný osobný vlak s odchodom o 15.35 h do Žiliny.

mapka

Upozorňujeme cestujúcich, že do vlakov na trase Čadca – Turzovka – Makov je potrebné nastúpiť už s platným cestovným lístkom, ktorý sa dá zabezpečiť v pokladnici, cez internet alebo prostredníctvom SMS (číslo SMS pre cestujúcich zo stanice Turzovka je 22 806, zo zastávky Turzovka zastávka 22 807). Priamo vo vlaku je možné si lístok zabezpečiť len vo vozni označenom oranžovou nálepkou PREDAJ CESTOVNÝCH LÍSTKOV. Uvedené pravidlá platia aj na zastávke Turzovka zastávka, kde nie je otvorená pokladnica.

Neprehliadnite:

Zdroj: ZSSK

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *