Váš železničný portál
Registrovať sa

Prvý rušeň pre Deutsche Bahn – Škoda 102.001

Česká republikaNajobľúbenejšie článkyZahraničie 29.4.2016 1:19 administrator Zobrazené: 3955

Škoda Transportation v uplynulom období získala zakázku na 6 dvojposchodových súprav typu Push-Pull pre DB. Prvý rušeň 102.001 sa opäť  objavil mimo závodu Škodovky. Tentokrát by sa malo jednať o prevoz rušňa na skúšobný okruh do Cerheníc. Mašinka sa objavila v Plzni na 18. koľaji v čudnej farebnej kombinácii. Na prvý pohľad to môže vyzerať ako maskovanie ale aj ako ochranná fólia proti poškodeniu. Viac informácií Vám prinesieme neskôr.

 

 

Šestivozová dvoupatrová souprava bude vozit cestující na regionálních tratích v Německu.

Škoda Transportation dodá pro Deutsche Bahn Regio šestivozové dvoupatrové soupravy typu Push-Pull. Vozidla budou jezdit v Bavorsku na trati Norimberk – Ingolstadt – Mnichov. Každá ze souprav je provozována jako vratná, vozy jsou tedy lokomotivou buď taženy, nebo tlačeny – strojvedoucí je v tomto případě v kabině řídícího vozu nebo lokomotivy. Soupravy jsou složeny z jednoho řídícího vozu, pěti vložených vozů a z lokomotivy řady Emil Zátopek v novém designu určeném speciálně pro Deutsche Bahn.

original3

Maximální rychlost vlaků bude dosahovat 189 km/h. Soupravy disponují tlakotěsnými skříněmi, které stabilizují tlak uvnitř vozů při míjení s vysokorychlostními vozidly (rychlost až 300 km/h). Celkem budou mít soupravy 676 míst k sezení. Všechna sedadla ve vlacích jsou komfortní a pohodlná. Každé místo má navíc k dispozici zásuvku a samozřejmostí je i možnost připojení na Wi-fi, a to jak v první, tak ve druhé třídě. Součástí vybavení je také klimatizace, která zajišťuje příjemnou teplotu i v letních slunných dnech. Aby byla zajištěna bezpečnost, je každý z vlaků vybaven venkovním i vnitřním kamerovým systémem.

Autor fotografií: Tomáš Vrtělka

Zdroje informácií:  Škoda Transportation

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Prvý rušeň pre Deutsche Bahn – Škoda 102.001

Richard zo dňa 4.5.2016 10:11

Soupravy nebudou dvoupatrové, ale jednopatrové, resp. dvoupodlažní.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *