Váš železničný portál
Registrovať sa

První parní víkend v muzeu ČD – Lužná u Rakovníka

Reportáže 15.5.2006 15:10 DriX Zobrazené: 2706

Jako každý rok, tak aj letos se zahájení sezóny železničního muzea v Lužné u Rakovníka neobešlo bez jízd historických vlaků a nějakou novinkou!
Letos to byl „Komárek“ M124.001 (13-14.05.2006) Moje cesta z Litomyšle započala budíčkem v 4:30hod, a pri pohledu na počasí jsem se hodně rozmyšlel, jestli mám jet, ale vyrazil jsem. Cesta R222 Vihorlatem ubýhala pěkně, ale při doražení do Prahy na hlavní nádraží se mne mnohem zlepšila nálada, protože se vyjasnilo, a při vystoupení jsem si povšiml davů lidí na nástupišti, a parního vlaku jedoucího z Prahy Braníka s parní lokomotivou 354.195…

Jako správnému fotografovi mne to nedalo, a musel jsem si počkat na její odjezd někam na Mělník. Fotka dopadla podle mne celkem pěkně. 😆
Po odjezdu, který byl plánován na 8:01 a který byl ve skutečnosti v 8:15 jsem musel rychle přeběhnout na Masarykovo nádraží, odkad jsem jel do Stochova osobním vlakem, který byl mimořádně ve složení „Regionov“ 814/914.002 + 914/814.001. Na jejich vyfocení zbyl čas až ve Stochově. Zde jsem čekal na průjezd parního vlaku do Lužné, taženého 434.2186.

To se bohužel zatáhlo, takže fotka stojí pěkně za kulové , ale v Lužné se zatáhlo tak, že začal slejvák, a bylo po kvalitním focení! Něco naštěstí vyšlo:

To je zdřejmě nejlepší výtah toho co jsem fotil za tak šeredného počasí! Zpět domů jsem vyrážel zpožděným spěšným vlakem po 16:30hod. Zajisté jsem si něco musel nafotit v Praze na hlaváku – a to německo-české motorové vozy VT75 a zajisté „Spořitelna“ 363 086

Cesta z Prahy vypadala zprvu dobře, ale při odjezdu z Kolína se mne začaly zdát dovné zvuky od podvozku, a za pár minut u nákladního kolínského nádraží jsme museli zastavit – Náš poslední vůz měl závadu (přetočený brzdový špalek, nebo tak něco (odposlechnuto od vlakové čety a místního vozmistra) za půl hodinky nám odpojily poslední vůz, tím jsem se musel přesunout do plného, a pokračovali jsme bez posledního vozu dál v cestě.

Abych to trochu zkrátil, tak už začal druhý den, a už jsem dorazil do Hostivic, kte jsem si vyfotil 810.586 a zpožděný parní vlak z Prahy. Opět jsem dorazil do Lužné, a tam bylo celkem solidní počasíčko.. 🙂 Opět byla kavalkáda.

Na nemluvního člověka, jako já je těchto slov až moc, takže zase někdy na přišti akci – ZDAR

FOTOGALERIE K ČLÁNKU

Text a foto: Martin Pelikán (Drix)

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: První parní víkend v muzeu ČD – Lužná u Rakovníka

okuliarnik zo dňa 11.7.2007 2:39

pekné foto :byebye:

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *