Váš železničný portál
Registrovať sa

Pri vlakovej nehode vo Švajčiarsku sa zranilo osem osôb

Zahraničie 29.4.2006 4:50 Juraj Streber Zobrazené: 1151

Len nedávno začali nemecké rýchlovlaky ICE zachádzať až do Švajčiarska a už zaznamenali svoj prvý čierny deň. Pri kolízii tohto rýchlovlaku s dvoma lokomotívami spoločnosti BLS Lötschbergbahn AG sa dnes ráno pri meste Thun zranilo 8 ľudí. Trať Thun – Spiez by mala byť sprejazdnená už dnes…

„Musíme byť vďačný, že s nami cestoval anjel strážny“, povedal riaditeľ spoločnosti BLS Matthias Tromp na tlačovej konferencii v Thune.


Krátko po 6.30 vrazil asi kilometer od vjazdu do stanice Thun vlak ICE 278 idúci z Interlaken do Berlína do dvoch spojených lokomotív spoločnosti BLS. „Náraz bol silný“, povedal Tromp. Experti vychádzajú z faktu, že rýchlovlak ICE sa vtedy našťastie pohyboval rýchlosťou len 60 km/h.


Keď na miesto nehody dorazili záchranári, boli už prví cestujúci pešo na ceste do stanice Thun. Celkový počet cestujúcich nachádzajúcich sa pri zrážke vo vlaku ICE nie je známy. Celkom 8 z nich muselo byť hospitalizovaných, medzi nimi aj švajčiarsky rušnovodič, ktorý viedol ICE. Majú však len ľahké zranenia ako pohmliaždeniny alebo psychickú traumu. Silou nárazu sa vykoľajili asi 2/3 súpravy 12-vozňovej súpravy ICE. Škoda na nemeckej súprave je značná. Poškodené sú najmä prechody medzi vozňami, ktoré boli pri náraze do seba doslova zmačknuté. Značné poškodenie neobišlo ani prvú z dvoch lokomotív, do ktorých ICE vrazil, pričom sa tiež čiastočne vykoľajila.


Príčiny nehody sú však stále nejasné a experti ich naďalej skúmajú. Nehoda spôsobila úplne prerušenie prevádzky na frekventovanej trati Sever-Juh, medzinárodné vlaky boli odklonené cez Wallis. Ostatné vlaky sú otáčané v staniciach Spiez a Thun. Na inkriminovanom úseku je nasadených 14 náhradných autobusov.

Zdroj: švajčiarsky denník Tagesanzeiger
Preklad: Montoya

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Pri vlakovej nehode vo Švajčiarsku sa zranilo osem osôb

ACLine zo dňa 28.4.2006 21:00

🙁 hmm, „super“ niekto mi znicil moju lasku Pininfarinu Re 460.0. Dufam len, ze to nebola zase prasknuta obruc na niektorej osi toho zazraku ICE. 🙁

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *