Váš železničný portál
Registrovať sa

Pri tuneli v Bratislave sa zrazili tri električky

Čierna kronika 10.4.2006 19:50 Peter Dirga Zobrazené: 1102

Tri súpravy električiek sa krátko po 18.00 h zrazili pri tuneli na Nábreží arm. gen. L. Svobodu v Bratislave. Pri nehode podľa veliteľa zásahu nikto nezahynul.
-AKTUALIZOVANÉ- Pri nehode podľa veliteľa zásahu nikto nezahynul, zranených bolo 13 ľudí, ktorých z miesta nehody odviezli tri vozidlá záchrannej služby. Utrpeli prevažne ľahké zranenia, ale podľa hovorkyne Hasičského a záchranného zboru mesta Bratislavy Silvie Balázsikovej sa objavili aj stredne ťažké zranenia, ako zlomenina bedrovej kosti, či zranenia chrbtice. Prítomnosť alkoholu u šoférov zistená nebola. Súpravy pripravujú na odtiahnutie.

Každá z električiek má zdemolovanú prednú a zadnú časť súpravy.

Podľa cestujúcej z električiek boli dve súpravy odstavené na zastávke, kvôli poruche jednej z nich. „Vybehli sme so sestrou von pozrieť sa čo sa deje, a v momente, keď sme znovu nastúpili, došlo k prudkému nárazu. Bola to sekundová záležitosť a potom všade už iba sklo, krv a panika,“ povedala.

Príčiny nehody vyšetruje polícia. Vyšetrovatelia majú k dispozícii záznamové zariadenia zo všetkých troch súprav.

Kvôli nehode skolabovala doprava v centre mesta, policajti odkláňali autá z nábrežia, krátko po 19.30 h premávku obnovili.
————————————————–
Okolnosti a príčiny pondelňajšej zrážky troch električiek v Bratislave na Nábreží armádneho generála Ludvíka pri tuneli sa stále preverujú. Zatiaľ však vyčíslili predbežnú škodu na 2,5 mil. korún.

Do dvoch električiek stojacich na zastávke MHD narazila v pondelok večer ďalšia. Pri zrážke sa zranilo 18 osôb. U vodičov električiek sa požitie alkoholu nezistilo. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Ďalší postup vyšetrovateľa závisí od posudkov a výsledkov vyšetrovaní, ktoré vykonáva bratislavský dopravný podnik. Informáciu TASR poskytla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Alena Toševová.

ZDROJ: dnes.atlas, bleskovky.sk

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *