Váš železničný portál
Registrovať sa

Prehľad nasadení rušňov na stránke

Railpage.NET 26.9.2006 16:00 Michal Smalo Zobrazené: 986

Na našich stránkach funguje v sekcií Kalendár podstránka, ktorá Vám ponúka možnosť prehliadnuť si nasadenie hnacích koľajových vozidiel v rámci aktuálneho dňa i dní predtým. Zároveň je možné podeliť sa s ďalšími, ktorých nasadenie HKV zaujíma. Kalendár Railpage.net ponúka niekoľko zaujímavých funkcií. Okrem prehľadu železničných akcií, zaujímavých jázd a mimoriadností je možné nahliadnuť aj do Nasadenia HKV (hnacích koľajových vozidiel).

Spôsob akým je zoznam nasadení HKV na slovenských tratiach je na našej stránke jedinečný – každý si ihneď nájde čo potrebuje a nemusí dlho hľadať vlak, alebo rušeň. Všetky položky sú triedené podľa prepravných spoločností a následne aj zoradené podľa kategórie a čísla vlaku.

Prispieť a podeliť sa s tým čo ste videli na tratiach, prípadne s vlakom, ktorý ste fotili alebo ktorým ste cestovali môžete aj vy, je to úplne jednoduché. Stačí sa prihlásiť na naše stránky, kliknúť už na spomínaný kalendár a následne na položku v Menu s názvom Pridaj do knihy jázd.

Tu je potrebné vyplniť HKV vlakové, prípadne príprahové alebo na postrku, číslo vlaku (ak sa jedná o nákladný vlak, ktorého číslo neviete, stačí vyplniť symbolom „?“), kategóriu vlaku a prepravnú spoločnosť. Dátum je vždy prednastavený aktuálny, ak ste vlak videli predošlý deň, treba dátum zmeniť. Nakoniec stačí zadať začiatočnú a cieľovú stanicu, prípadne do poznámok zapísať zaujímavosti z jazdy a stačí už len odoslať.

Veríme, že Nasadenia HKV sa stanú obľúbenou súčasťou našich stránok, ktorá pomôže nielen fotografom, ale i železničným fanúšikom.

Už teraz sa môžete tešiť na ďalšie atraktívne novinky na našich stránkach, onedlho spustíme projekt Encyklopédie železníc, ktorý prinesie mnoho informácií o rušňoch, tratiach a všetkom, čo sa železníc na Slovensku i v zahraničí týka.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *