Váš železničný portál
Registrovať sa

Pokuta 1 000 Sk vo Vysokých Tatrách

Slovensko 6.4.2007 22:00 Peter Dirga Zobrazené: 775

 Od 1. marca 2007 sa úpravou Prepravného poriadku Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (ZSSK) zmenila výška úhrad pre cestujúcich bez platného cestovného lístka na tratiach Tatranských elektrických železníc (TEŽ) a Ozubnicovej železnici (OŽ).

Cestujúci s neplatným cestovným lístkom na TEŽ a OŽ platili do 28. februára prirážku 100 Sk. Od 1. marca zaplatí cestujúci bez platného cestovného lístka prirážku 1000 Sk.
ZSSK pristúpila k tomuto zvýšeniu po výraznom zlepšení podmienok na zakúpenie cestovných lístkov, a to o sieť zmluvných predajcov s blokovými cestovnými lístkami, novými stacionárnymi automatmi v železničných zastávkach Tatranský Lieskovec, Stará Lesná a Poprad – Tatry a tiež vlakové súpravy sú vybavené mobilnými automatmi na výdaj cestovných lístkov, i keď vo vlaku zakúpenie cestovného lístka je o 5 Sk drahšie.

Od 1. apríla 2007 na tratiach TEŽ a OŽ je úhrada za cestu bez platného cestovného lístka vo výške 1000 Sk. Ak cestujúci prejaví záujem zaplatiť úhradu vo vlaku, revízor alebo vlakový revízor vyberie od cestujúceho cestovné a zníženú úhradu vo výške 250 Sk. Ak nie, má možnosť zaplatiť na železničnej stanici do 5 kalendárnych dní. V tomto prípade okrem cestovného zaplatí zníženú úhradu 500 Sk. Ak nevyužije ani túto možnosť, ZSSK bude vymáhať cestovné s úhradou 1000 Sk.

Zdroj: ZSSK

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Pokuta 1 000 Sk vo Vysokých Tatrách

da001 zo dňa 7.4.2007 7:30

Docela lituji cestující, co se poslední dobou děje na TEŽ mi připadá dost šílené. Pochybuji, že cizí turista bude mít dostatek mincí, loni jsem takovou situaci zažil, v Nové Lesné přistoupilo asi 20 cestujících, chtěli zaplatit, bohužel, neměli drobné a nezbylo jim nic jiného, než jet na černo..Ještě že mám režijku..

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *