Váš železničný magazín
Registrovať sa

Po zrážke vlakom mŕtvy muž aj žena

Čierna kronika 25.11.2007 20:50 administrator Zobrazené: 1008

 Tragédie na slovenských železničných tratiach sprevádzali poslednú novembrovú sobotu. Okolnosti smrti jedného muža v Kysuckom Novom Meste a jednej ženy v Považskej Bystrici vyšetruje polícia.

„Pred vchodovým návestidlom do železničnej stanice Kysucké Nové Mesto, v smere od Žiliny, v sobotu o 18:20 zrazil a usmrtil nákladný vlak 35-ročného muža z okresu Čadca,“ informoval hovorca Železničnej polície Jozef Búranský.

Podľa rušňovodiča muž náhle vstúpil na koľaj vo vzdialenosti asi 50 metrov od rušňa a postavil sa čelom k prichádzajúcemu vlaku a ostal stáť s rozpaženými rukami, popísal situáciu Búranský. Ako ďalej dodal, rušňovodič nedokázal pre krátku vzdialenosť zrážke zabrániť.

„Už pred udalosťou bola nahlásená nezvestnosť tohto muža a aj po ňom pátrala polícia, lebo sa zmienil, že si siahne na život,“ uviedol hovorca ŽP. Mŕtveho identifikoval jeho švagor.

Druhý prípad železničného nešťastia

Stal sa v sobotu v Považskej Bystrici, kde na železničnej stanici našli usmrtenú na prvej dopravnej koľaji 59-ročnú ženu z obce Domaniža, okres Považská Bystrica.

„Na koľaji ju spozoroval rušňovodič prichádzajúceho nákladného vlaku, začal okamžite brzdiť, ale vlak prešiel ponad telo ženy,“ uviedol Búranský. Žena mala amputovanú dolnú polovicu tela.

„Železničná polícia prehliadala všetky vlaky, ktoré predtým prešli uvedeným úsekom a na jednom osobnom vlaku našla biologický materiál, ktorý odoslala na kriminalistickú expertízu,“ informoval hovorca ŽP. Od začiatku roka doteraz umrelo na železniciach v SR z rôznych príčin už 86 osôb. „V absolútnej väčšine to bolo pri kolízii s vlakom,“ uviedol Búranský.

Zdroj:
azet.sk

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Po zrážke vlakom mŕtvy muž aj žena

Mulder5 zo dňa 26.11.2007 10:49

Noo….a ono sa to už začalo v piatok večer na Myjave:

V piatok o 19:40 v areáli železničnej stanice v Myjave usmrtil osobný motorový vlak 24-ročného muža. Rušňovodič uviedol, že pred nehodou videl pri vjazde do stanice človeka, ako beží rovno proti prichádzajúcemu vlaku.

Rušňovodič použil výstražné zvukové znamenie, na ktoré človek v koľajisku nereagoval.

Zrážke sa už zabrániť nedalo, mladý muž zahynul na mieste. Rozsah zranení, na ktoré zomrel, určí lekárska pitva. Usmrteného identifikoval jeho mladší brat. Prípadu sa ujala železničná polícia v Leopoldove.
Zdroj: Pravda.sk

Reagovať

eminem zo dňa 26.11.2007 11:55

už len čakám kedy sa nájde blbec bežiaci proti rýchliku a v rukách bude mať fotoaparát a bude cvakať fotky a potom sa dozvieme že chcel vyhrať súťaž o „NAJ“ foto roka 2007 rail-page-netu 😀 :angel

Reagovať

janik33 zo dňa 26.11.2007 16:20

…išli na istotu… :angel

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *