Váš železničný portál
Registrovať sa

Po osemnástich rokoch zahynul cestujúci vo vlaku

Čierna kronika 14.7.2006 7:50 Michal Smalo Zobrazené: 2758

Motorový osobný vlak 5905 zo Štúrova do Levíc sa dnes ráno o 6.40 h zrazil s nákladným automobilom na prevoz smetí na chránenom železničnom priecestí bez svetelnej signalizácie medzi Štúrovom a obcou Kamenný Most. Oba vozne osobného vlaku sú vykoľajené. Nehoda si podľa hlásenia polície vyžiadala 25 zranených osôb, z ktorých jedna zraneniam už podľahla, štyri osoby sú ťažko a 20 ľahko zranených. V dotknutom úseku Štúrovo – Čata premáva náhradná autobusová doprava. Výluka na trati bude trvať niekoľko hodín. Na miesto nehody prídu nehodové pomocné prostriedky zo Zvolena.
Posledná nehoda, pri ktorej zomreli cestujúci, sa na Slovensku stala 12. novembra 1987 v Zlatnej na Orave, kde zahynulo 9 ľudí. Nehodu zavinil vodič nákladného auta, ktorý neoprávnene vošiel na železničné priecestie. Práve nehody na železničných priecestiach sú stále nepriaznivým javom pri vzniku smrteľných a ťažkých zranení.
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. je pripravená uhradiť škodu, ktorá vznikla pozostalým a cestujúcim pri dnešnej dopravnej nehode pri obci Kamenný Most, aj keď nie je vinníkom. Túto povinnosť, ktorá dopravcovi vyplýva z Občianskeho zákonníka, si Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. voči cestujúcim splní a následne bude uplatňovať náhradu škody voči subjektu, ktorý škodu spôsobil. Konkrétne ide o škodu na zdraví, na batožinách alebo veciach, ktoré mali cestujúci pri sebe.
Zdroj: ZSSK

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Po osemnástich rokoch zahynul cestujúci vo vlaku

andersen zo dňa 14.7.2006 19:36

Tá ostatná smrteľná hromadná nehoda v r. 1987, ktorá sa spomína v článku bola medzi st. Komárno – Zlatná na Ostrove, okr. Komárno, trať 131. Na priecestí v km 10,2 ! Mimochodom, pre tích, ktorí upozorňujú na minimálnu vybavenosť priecestí PZS, toto priecestie je a bolo už v tom čase vybavené PZS bez závor ! Avia, ktorá zboku narazila do prívesných vozňov MOs , tieto prevrátila do bahna a močariska v jarku pri trati, vznietila sa nafta z kúrenia a z Avie. Tým vzikol ten vysoký počet obetí tejto nehody. 💡

Reagovať

a-.m. zo dňa 17.2.2007 13:05

Keďže sa to stalo v novembri, vačšina cestujúcich neprežila pre utopenie a podchladenie v srudenom bahne.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *