Váš železničný portál
Registrovať sa

Od brzdiaceho vlaku sa vznietil les

Slovensko 20.7.2006 19:00 Juraj Streber Zobrazené: 1109

Medzi Banskou Bystricou a Donovalmi pri obci Uľanka sa od brzdiaceho vlaku vznietila tráva, požiar zasiahol aj časť lesa. Oznámil to operačný dôstojník banskobystrických hasičov Jaroslav Bartko, rozsah požiaru však nespresnil. Po 19.00 h informoval, že dve zo štyroch ohnísk sa požiarnikom podarilo uhasiť. „Požiar vzbĺkol na štyroch miestach od vlaku prichádzajúceho z Harmanca do Banskej Bystrice,“ povedal Bartko. Kvôli neprístupnému terénu hasiči nemôžu použiť ťažkú techniku, po železnici sa však podarilo na miesto dopraviť 4-tisíc litrovú nádrž s vodou. Do hasenia sa zapojili približne dve desiatky hasičov z Banskej Bystrice, Harmanca a Zvolena.

Požiar pri Uľanke vypukol iba niekoľko hodín po uhasení požiaru pri Pohorelej v Nízkych Tatrách, kde zasahovalo viac ako šesťdesiat hasičov a tri vrtuľníky.

Podľa hasičov riziko vznietenia porastov pri súčasných vysokých teplotách stále rastie. Okrem požiaru pri Pohorelej pod Kráľovou Hoľou zasahovali hasiči v stredu aj vo Vysokých Tatrách, kde vďaka rýchlemu zásahu obmedzili požiar iba na 30 metrov štvorcových.

Správa Tatranského národného parku dnes vyhlásila druhý stupeň požiarneho nebezpečenstva a bolo uzavretých desať turistických chodníkov. Zákaz pohybu sa týka napríklad chodníka z Podbanského na Štrbské Pleso, ako aj zo Štrbského Plesa na Kriváň.

Zdroj: Pravda

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Od brzdiaceho vlaku sa vznietil les

ufo zo dňa 20.7.2006 19:51

Ex141 siel vdaka tomu odklonom cez Kremnicu. 😀

Reagovať

754055 zo dňa 21.7.2006 10:04

Vďaka tomu vlak 7304 meškal vyše hodiny

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *