Váš železničný portál
Registrovať sa

Obnovenie vlakov RegioJet do Viedne

AktualityTlačové správy 4.6.2020 11:48 Mates Pleško Zobrazené: 1258

RegioJet plánuje obnovit vlakové spoje mezi Českou republikou a Rakouskem od pondělí 15. 6. Spoje budou obnovovány postupně s tím, že RegioJet zvažuje ještě v průběhu měsíce července odstartovat také mezinárodní vlakové spoje z Prahy, Brna a Vídně do Budapešti.

„Rakousko, Maďarsko a Slovensko jsou země, u kterých se dá očekávat, že budou patřit k zemím nejvíce navštěvovaným během letošního léta. Proto je naším zájmem zavést tyto spoje znovu do provozu co nejdříve,“ říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet.

Aktuálně již jezdí denně autobusový spoj Brno – Vídeň a zpět, který je v Brně navázán na vlakový spoj RegioJet Praha – Vídeň a zpět.

RegioJet je také připraven co nejdříve obnovit vlakové spoje na Slovensko – a to do 2-3 dnů po ukončení platnosti stávajícího zákazu pravidelné přeshraniční přepravy, který přes otevření hranic se Slovenskem stále ještě zůstává v platnosti. Týkalo by se to jak spojů na trase Praha – Bratislava, tak na trase Praha – Košice.

Věříme, že tento zákaz bude zrušen co nejdříve. Máme denně stovky dotazů od našich zákazníků, kteří potřebují z řady důvodů cestovat mezi oběma zeměmi a bez pravidelných spojů to je pro ně nereálné“, dodává Ivana Kašická, ředitelka dopravy RegioJet.

RegioJet je největší dopravce na trase Praha – Košice a před vyhlášením nouzového stavu na této trase denně přepravoval 2500 – 3000 cestujících.

 

Zdroj: Aleš Ondrůj, tlačový hovorca RegioJet

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *