Váš železničný portál
Registrovať sa

Novým úsekom cez Nosickú priehradu už od polovice septembra

AktualityTlačové správy 14.8.2020 11:35 Mates Pleško Zobrazené: 3325

Nová trasa cez viadukt a tunel už od polovice septembra

 

Cestujúci, ktorí využívali vlakovú dopravu medzi stanicami Púchov a Považská Bystrica sa musia pripraviť na zmenu. Železnice Slovenskej republiky ako správca železničnej infraštruktúry od 17. septembra „presmerujú“ železničnú dopravu v tomto úseku na nový traťový úsek cez viadukt a tunel Diel. Pre cestujúcich sa doprava zmení z dôvodu zrušenia železničnej zastávky Milochov. Obyvatelia budú mať k dispozícii novú železničnú zastávku Nosice (na ostrove), s nástupišťom dlhým 250 m, s podchodom a prístreškami pre cestujúcich.

V súvislosti s touto zmenou cestujúcich čaká cestujúcich aj zmena grafikonu verejnej dopravy. Pre potreby verejnosti a zamestnancov železničného sektoru ŽSR vydá Knižný cestovný poriadok vlakov osobnej dopravy v elektronickej forme, vo formáte PDF, ktorý bude dostupný na webovom sídle www.zsr.sk. Vývesné cestovné poriadky pre verejnosť na železničných staniciach a zastávkach sa nateraz z operatívnych dôvodov opravovať nebudú, resp. zostávajú označené informačnou výveskou v znení “Platí mimoriadna zmena GVD“, zverejnená na www.zsr.sk.

Súčasťou stavby bude aj cesta medzi Dolným Milochovom a mestskou časťou Nosice. Na opustenom železničnom telese v mieste budúcej spojnice ciest III/1942 (III/049018) Nosice a III/1983 (III/517001) Milochov sa vybuduje sa nová cestná komunikácia. Plánované dokončenie  a sprevádzkovanie traťovej koľaje č. 1 a 2 medzi Púchovom a Považskou Bystricou (cez tunel Milochov) je plánovaný v termíne 15.12.2021. Po rekonštrukcii sa zvýši úroveň a komfort prostredia pre cestujúcu verejnosť aj bezpečnosť vlakovej dopravy.

Zdroj: ŽSR

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Novým úsekom cez Nosickú priehradu už od polovice septembra

julio zo dňa 14.8.2020 19:39

Keď som tadiaľ nedávno cestoval, už mi to prišlo celkom dokončené a hovoril som si, že by to už mohli otvoriť. A ono to prišlo…

Reagovať

Pavol Prostinák zo dňa 15.8.2020 19:08

Tak to aby so si dal ešte aspoň jeden výlet vláčikom do Považskej alebo Žiliny. Nech si ešte kuknem tu prekrásnu vyhliadku s vlaku na Nosickú priehradu. Bude mi smutno za tým úsekom /najkrajší úsek na trati Bratislava – Žilina/.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *