Váš železničný portál
Registrovať sa

Novinky v najväčšej webovej encyklopédií o vlakoch a železniciach

Railpage.NET 24.10.2006 19:40 Michal Smalo Zobrazené: 1859

Konečne sme sa po dlhom čase pustili do sprístupňovania tratí a zastávok. Ako skúšobné lastovičky sme spustili štyri severoslovenské trate, presnejšie trate 126, 127, 128 a 129. Okrem toho bola doplnená aj rubrika fotofleky, ktorá však stále nieje hotová a bude sa na nej pracovať. Novinkou sú veľmi obľúbené železničné prezývky. Ďalej pribudli aj mnohé podstránky, napríklad kategórie vlakov, modernizácia a mnohé ďalšie. Už v najbližšom čase začneme budovať sekcie s kompletným prehľadom osobných i nákladných vozňov a samozrejme stále priebežne dopĺňame ďalšie zastávky a stanice.

Dôležité je povedať, že tvorba encyklopédie je záležitosťou, pri ktorej môže priložiť ruku k dielu naozaj každý. Ak máte zaujímavé texty, fotografie zastávok, staníc, alebo tratí, radi ich privítame, stačí sa kontaktovať cez ICQ alebo e-mail s adminmi (peto5o alebo mernoše).

Dúfame, že v encyklopédií nájdete mnoho poučenia, a príjemného oddychu stráveného nad železničnou problematikou a že sa táto podstránka stane Vašou obľúbenou súčasťou stránok Railpage.net. Zároveň Vás vyzývame, aby ste všetky pripomienky a nápady k tvorbe samotnej encyklopédie, formulovali do diskusie priamo pod článkom.

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Novinky v najväčšej webovej encyklopédií o vlakoch a železniciach

andersen zo dňa 4.10.2006 6:09

Malá pripomienka k trati 135 :
Medzi st. Chotín a Komárno je v km 10,750 nesamostatná st. Komárno zriaďovacia stanica ( 189563) , uvedená do prevádzky v r. 1995. Administratívne pridelená k st. Komárno

Reagovať

andersen zo dňa 4.10.2006 6:16

Mimochodom, odbočky nebudeme rátať ?

Reagovať

demo zo dňa 4.10.2006 6:34

Uz sa tesim na clanok o rakaniach a ostatnych jednosystemovych nadherach…

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 4.10.2006 16:08

Myslíš vlečky a tak podobne?
Samozrejme sme za, a privítame pomoc, ak máš zaujímavé materiály…

Reagovať

andersen zo dňa 5.10.2006 9:54

mernode : Aj to sú dobré nápady a stanovištia buď na trati alebo v staniciach vlečky. Ale odbočky sú na trati. Buď obsadené, neobsadené, alebo diaľkovo ovládané.

Reagovať

Jakuza zo dňa 24.10.2006 20:11

Je sice hezký že napíšete „kontaktujte násna ICQ…“, ale ještě by se hodilo přidat aspoˇb to číslo 😡

Reagovať

Peter Dirga zo dňa 25.10.2006 5:37

Ad Jakuza

ICQ cisla mame kazdy v profile:

Mernose: 449-899-906
Peto5o: 244-946-589

Reagovať

sallynko zo dňa 25.10.2006 17:17

350001:Nič v zlom ale pozor na ústa. Nemáš to overené, že je to kopírované. Najskôr si to prever až potom niečo hovor. 😡

Reagovať

specik zo dňa 26.10.2006 6:32

350001

Ako som mal moznost si prezriet Tvoje komentare tak si tu este nic neocenil, stale len kritizujes ba az bu*erujes. Skus sa nad sebou zamysliet a tie odveci komentare si nechaj pre seba alebo ich hadz na svoju stranku.

Reagovať

350001 zo dňa 26.10.2006 9:46

zrusene

Reagovať

rusen zo dňa 26.10.2006 10:05

350001: to co si uviedol neni kritika ale dost vazne obvinenie. ja tu nechcem nikohoo obhajovat ale historia (aj historia zeleznic na Slovensku) patri vsetkym. aj ti ludia co si ich menoval cerapli z inej literatury
ale nemalo by sa preberat vsetko od slova do slova, no skus napriklad inak naopisat ze – trat zo Zvolena do Hronskej dubravy bola otvorena 28. aprila 1956 ? no da sa to napisat tak ze trat z Hronskej Dubravy do Zvolena bola otvorena 28. aprila 1956 😀 ale nemal som prave toto na mysli.

Reagovať

sallynko zo dňa 26.10.2006 11:33

350001: Ved ta z tadeto nikto nevyhana. Len prosim ta premysli si najskor co napises az potom to napíš. Bolo to kruté obvinenie. Študent keď robí nejaký projekt tiež čerpá z literatúry a nemá všetko z hlavy. Neviem či si študent alebo už pracuješ. Ale myslím že to bol príklad ako to vo svete chodí 🙂

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 26.10.2006 13:12

Vážení a milí,
to, čo tu niekto predostiera sú dosť vážne obvinenia. Nemáte právo kritizovať prácu na encyklopédií, ak neviete, čo všetko je za ňou.
Milý 350.001, áno, pri tvorbe encyklopédie sme čerpali z mnohej literatúry, ale i internetu. Jedinou od slova do slova odpísanou pasážou sú texty pri jednotke 840, ktoré sú uverejnené s povolením p. Perničku z vydavateľstva M-Presse.
Ak sa jedná o texty s mostami, nieje odcitovaná celá kniha od slova do slova, z internetovej stránky žsr (s upovedomením tejto spoločnosti!) sme si „prepožičali“ tieto kapitolky.
Neviem čo za týmto vidíš, ale tvorcovia stránok nemajú z toho, že pracujú celé hodiny a dni na tom, aby pre Vás vznikol každý deň nový článoček, fotografie atď a nemajú z toho ani „mäkké f“.
Práve naopak, na chod stránky si doplácame z vlastného vrecka, teda je pre nás prakticky stratová. Nie sme platení od ZSSK, ŽSR ani nikoho, aby sme prevádzkovali web, kde to dýcha týmito spoločnosťami na každom kroku.
Uvedom si prosím, že táto stránka vzniká ako niečo, čo má priblížiť laikovi svet železníc. Pripravili sme si mnoho textov (fototipy, rušne, vozne, modernizácia). No na dotvorenie je vždy treba niečo, čo má niekto iný.
A to, že sme s viditeľným označením zdroja a povolením na publikovanie citovali niekoľko materiálov to ti prekáža?
Mimochodom, citácia, ako krátky výber z textu, neporušuje autorský zákon. Citovať kratšie časti textu je možné aj bez povolenia autora.
A najvážnejšie porušovanie autorského zákona je zarábanie a privlastňovanie si cudzích myšlienok. Nerobíme jedno ani druhé.
Rád by som ťa upozornil, že v blízkej budúcnosti budú opäť v encyklopédií texty, ktoré boli uverejnené aj v inej literatúre. Všetko s povolením.

Ak Ťa zaujíma svet železníc, budem rád, ak si cestu k našej Encyklopédií nájdeš aj v budúcnosti.

Ak nie, tak tu aspoň neklaď neopodstatnené obvinenia. Takých kadejakých zas*anov tu už dosť.

Jakuza nerob sa blbý, stačí si kliknúť na profil autora, alebo niekoho zo stránky a tam máš jeho ICQ číslo ak si ho tam dal. Konkrétne admini ho tam majú tuším všetci.

Reagovať

350001 zo dňa 26.10.2006 16:02

zrusene

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 26.10.2006 16:55

Viem, že túto stránku už nikdy nenavštívite a bolo by to zrejme pod Vašu úroveň, ale možno Vás sem ešte raz zvedavosť zavedie…

Texty z encyklopédie, ktoré sa Vás tak dotkli boli stiahnuté, je mi to veľmi ľúto, pretože prídu o ne iní čitatelia.

Neviem čo to má znamenať s tým platením preberaných textov, zase berte to tak, že sú aj ľudia, ktorí svoje články a textíky dajú zadarmo, pretože vedia že ide o dobrý nápad a sú radi, že sa možno trošku zviditelnia.

Vôbec nieje pravda, že za každý text treba platiť. Stačí sa dohovoriť s autorom a upresniť si, čo chcete použiť.

Nerozumiem teda teraz celkom o čo Vám ide. Tvrdíte, že naša stránka (teda aj encyklopédia) je jeden plagiát. Veď na žiadnej inej stránke nieje toľko vlastných textov ako u nás. Veď tú encyklopédiu sme budovali „na kolene“. Viete, nikto sa ešte nepokúsil spraviť stránku s komplexným prehľadom železníc na Slovensku, nikto si to nevyskúšal… Rozumiem, že všetci beriete, že kniha, to je niečo extra, niečo viac. Ale keby sme vytlačili len upozorňujem teraz, vlastné texty na papiere, tak máme taký štós asi že 200 papierov.

Je jednoduchšie vydať knihu, dá sa na tom zarobiť, dá sa o tom rozprávať, ale nikto to ešte neskúsil na internete. Preto je mi veľmi ľúto, že sem prídete len vyrypovať. Namiesto toho aby ste ocenili „aha tak toto je tam fajn“ alebo „toto by bolo treba ešte takto a takto doplniť“.
Veď kam by sme sa s tým projektom dostali keby každý vypiplával iba to, či je to s povolením alebo nie. Verte tomu, že všetky texty, ktoré sú prevzaté sú s povolením. Alebo ako krátke citácie.

A nerád by som bol, keby táto diskusia skĺzala do vyjadrení „daj si pozor na ústa“. Veď na internete je každý frajer však?

A nerozumiem dôvodu, pre ktorý chcete zrušiť členstvo na tejto stránke. Hanbíte sa za to, že ste navštevovali tento web? Alebo pre istotu už nechcete diskutovať?

Všetci čitatelia vedia, že vždy, keď bol problém sa o tom diskutovalo tak dlho, kým sa neprišlo ku kompromisu. Netvrdím teraz, že my sme žiadnu chybu neurobili.

No nieje trošku zvláštne, že ste tu jediný, kto sa vyjadril v negatívnom zmysle?

A nemám sa Vám ospravedlniť za žiadne nadávky, ani vyhrážky, žiadne na Vaše ctené neznáme meno nepadli.

Prajem pekný deň!

Reagovať

rusen zo dňa 26.10.2006 18:12

350001: mna zaraza len jedna vec. preco tak vehementne nemoralizujes na inych weboch kde sa napriklad do aktualit pridavajú oficialne tlacove spravy v povodnom zneni tak ako ich interpretuju rozne media a nepochybujem o tom ze tam nitko neplati ani halier a uz toboz neinformuje alebo si nepyta ani nejaky suhlas od povodneho zdroja. a to nehovorim o dalsich materialoch ktore sa na weboch zverejnuju a su pritom prevzater z inych webovych stranok.

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 26.10.2006 18:31

Na aktuálne tlačové správy sa autorské práva nevzťahujú, tie zverejňujeme aj my, aj keď poväčšinou nie v plnom znení, a len tie, čo vydáva ZSSK.

Inak neviem či viete o tom, ale existuje jedna stránka čo istý čas brala všetky naše články aj fotky k nim a zverejňovala ich ako svoje novinky…

Reagovať

Payus zo dňa 24.1.2007 23:11

admini: nenechte se rozhodit arogantními anonymy,kteří ani nemají ponětí kolik práce a hlavně času je za tvorbou funkčního webu…a nadšení podělit se s někým o svého koníčka tak kvůli těmto pár trotlům nenávratně mizí. Ale pořád je více těch,kteří vaše nadšení pro věc ocení.hodně štěstí

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *