Váš železničný portál
Registrovať sa

Neznámy muž kradol benzín

Tlačové správy 4.12.2006 19:00 Maros Osusky Zobrazené: 1135

Hliadka Železničnej polície na stanici v Brestovanoch v nedeľu podvečer zadržala muža, ktorý sa snažil z odstaveného cisternového vlaku odcudziť pohonné látky.

Pri zatýkaní kládol aktívny odpor a príslušníci ŽP museli použiť na jeho pacifikáciu donucovacie prostriedky. Pri prenasledovaní muž jedného z policajtov fyzicky napadol úderom do tváre. Pri následnej fyzickej potýčke ho buchol kameňom po hlave.

Na oddelení ŽP Trnava zistili totožnosť útočníka. Je ním 40-ročný Daniel Š. z obce Brestovany. Zraneného strážmajstra, ktorému prišlo zle, previezli do FNsP Trnava. Hospitalizovali ho na traumatologickom oddelení pre podozrenie na otras mozgu, čo sa neskôr nepotvrdilo.

U podozrivého spravili dychovú skúšku na alkohol s výsledkom 1,90 promile. Násilník naplnil skutkovú podstatu trestného činu útoku na verejného činiteľa. Vo svojej výpovedi sa k tomu priznal.

Dušan Š. odcudzil 140 litrov benzínu, čím vznikla škoda 5 180 Sk. Pre priestupok proti majetku spáchaný formou krádeže benzínu a útok na verejného činiteľa začal vyšetrovateľ proti Dušanovi Š. trestné stíhanie.

Zdroj:atlas.sk

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Neznámy muž kradol benzín

swingo zo dňa 6.12.2006 21:51

Tak mu treba keď je sprostý.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *