Váš železničný magazín
Registrovať sa

Netradičný deň otvorených dverí RegioJetu v Bratislave. Vyskúšajte si prácu stevarda a zoznámte sa s rušňom TRAXX

Tip na výlet 2.10.2018 17:04 administrator Zobrazené: 4497

Netradičný deň otvorených dverí RegioJetu v Bratislave. Vyskúšajte si prácu stevarda a zoznámte sa s rušňom TRAXX

Vo štvrtok 4. 10. sa v Bratislave organizuje ďalší obľúbený Deň s RegioJetom. Príďte sa zoznámiť so žltými vlakmi a autobusmi medzi 13:00 a 17:30 na hlavnú stanicu.

Na podujatí bude mať premiéru nový rušeň Bombardier TRAXX, ktorý sa predstaví slovenskej verejnosti po prvýkrát. Okrem odprezentovania svojich služieb chce RegioJet nájsť medzi návštevníkmi 30 nových zamestnancov. Celú akciu preto pripravil v netypickom štýle.

Návštevníkov prezlečieme do ružových košieľ a dáme im možnosť vyskúšať si prácu našich kolegov na vlastnej koži,” uviedol pre Railpage.net autor projektu interaktívnych náborových dní Martin Žarnovický.

Návštevníci absolvujú napr. krátky baristický kurz, kde ich naučíme pripravovať kávu Illy na profesionálnom pákovom kávovare, vyskúšajú si zahlásiť do vlakového rozhlasu či autobusu, ukážeme im, ako funguje náš objednávkový systém a tešiť sa môžu aj na bezplatné ochutnávky občerstvenia,” dodal.

Pokiaľ sa niekomu práca stevarda zapáči a rozhodne sa pre nás pracovať, priamo vo vlaku bude môcť absolvovať prijímací pohovor s našimi personalistami,” dodáva Martin Žarnovický, koordinátor PR a komunikácie RegioJetu.

 

RegioJet na deň otvorených dverí pozýva všetkých fanúšikov moderného cestovania a rodiny s deťmi, ktoré budú chcieť zažiť žlté vlaky a autobusy z iného pohľadu.

Návštevníci si budú môcť sadnúť napr. za “kokpit” vlajkovej lode RegioJetu – nového rušňa Bombardier TRAXX, ktorý sa slovenskej verejnosti predstaví po prvýkrát. Nahliadnuť budete môcť aj do najmodernejšieho vozňa Astra s dotykovými obrazovkami v opierkach sedadiel a vozňa s detským kupé a kuchynkou, do ktorej bežní cestujúci nemajú prístup. Na svoje si prídu aj fanúšikovia cestnej dopravy, RegioJet na hlavnú stanicu privezie svoj moderný autobus Irizar v štýle Fun&Relax.

Viac informácií o Dni s RegioJetom

Facebook

RegioJet hľadá nových stevardov, team leaderov (vlakvedúcich) a ďalších

Od 13:00 do 17:30 bude Deň s RegioJetom určený pre širokú verejnosť a možnosť prijímacieho pohovoru bude skôr doplnková. Pre záujemcov o prácu však organizuje RegioJet doobeda aj špeciálny interaktívny náborový deň vo vlaku a autobuse.

Doobeda bude akcia určená vyslovene pre nových zamestnancov. Pripravili sme si pre nich dvojhodinové organizované prehliadky vlaku, autobusu a vyskúšať si tu budú môcť svoju budúcu prácu ešte predtým, než sa stevardom reálne stanú. Zároveň im predstavíme platové podmienky a všetko, čo budú v novej práci potrebovať,” hovorí organizátor podujatia Martin Žarnovický.

Záujemcovia o prácu môžu svoj životopis poslať na personalista@studentagency.cz. RegioJet ich následne pozve na interaktívny náborový deň, a to buď na termín v štvrtok 4. 10. o 9:00 alebo o 11:00. Komu sa nebude dať prísť na hlavnú stanicu doobeda, môže prísť aj poobede na deň otvorených dverí bez toho, aby posielal životopis.

RegioJet momentálne hľadá nových kolegov na pozície:

  • Stevard do vlakov Bratislava-Praha
  • Team leader (vlakvedúci) vo vlakoch Bratislava-Praha
  • Stevard do autobusu
  • Šofér autobusu
  • Predajca cestovných lístkov na hlavnú stanicu
  • Elektromechanik
  • Technik opráv
  • Rušňovodič

RegioJet ponúka aj ďalšie pozície, nových kolegov hľadá aj na strednom a východnom Slovensku a najmä v Českej republike. Zoznam voľných pozícií nájdete tu: www.bit.ly/Praca-RegioJet, príp. môžete dopravcu kontaktovať e-mailom na personalista@studentagency.cz.

 

Okrem plného úväzku hľadá RegioJet nových zamestnancov aj na polovičný úväzok a brigádu. Napr. stevardom ponúka mzdu od € 980,-, brigádnikom za odjazdenie trasy Bratislava-Praha-Bratislava odmenu vo výške cez € 40,-. Zamestnanci môžu získať aj ďalšie príplatky, napr. za náročnejšiu prácu na vyťaženejších spojoch či obsluhu až dvoch vozňov.

RegioJet je jedna z mála firiem, ktorá dáva šancu aj čerstvým absolventom. Je to skvelý začiatok kariéry u zvučného súkromného železničného a autobusového dopravcu a možnosť, ako si životopis doplniť o cenný bod ešte počas štúdia. Práca stevarda v RegioJete je tiež dobrým základom pre ďalší kariérny rast v oblasti služieb zákazníkom. Stevardi, ktorí kedysi pôsobili v RegioJete, dnes lietajú pre prestížne medzinárodné letecké spoločnosti a práca na žltých linkách sa pre nich stala skvelým odrazovým mostíkom ku kariére v oblakoch.

Pre najlepších stevardov ponúkame možnosť kariérneho posunu v rámci firmy. Až 80 % zamestnancov zákazníckeho servisu a dispečingu RegioJetu dnes tvoria bývalí stevardi,” hovorí M. Žarnovický.

 

Pracovať v RegioJete budú môcť aj ľudia z okolia Bratislavy, napr. zo Záhoria, Trnavy, Pezinka, Svätého Jura, Senca, Galanty či južného Slovenska. RegioJet uvažuje nad tým, že by takýmto zamestnancom preplácal cestovné do Bratislavy. Zamestnanci z južného Slovenska budú môcť do práce zadarmo cestovať žltými vlakmi na linke S70 (Bratislava-Dunajská Streda-Komárno). RegioJet hľadá zamestnancov aj do ďalších lokalít, napr. na strednom a východnom Slovensku či v Českej republike.

RegioJet nakupuje nové vozne Astra. Chce posilniť vlaky z Bratislavy do Prahy

 

RegioJet prepravil počas prvého polroka 2018 svojimi vlakmi na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku takmer 4,5 milióna cestujúcich. Medziročne tak jeho služby využilo skoro o milión cestujúcich viac. Ide o masívny dvojciferný nárast až o 23 %. V rovnakom období počas minulého roka prepravil svojimi vlakmi 3,6 milióna cestujúcich. Vysoký nárast počtu cestujúcich zaznamenal RegioJet na linkách medzi Slovenskom a Českou republikou a aj na regionálnej linke z Bratislavy cez Dunajskú Stredu do Komárna, a to najmä v súvislosti so vstupom do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

 

Do konca roka chce RegioJet prepraviť spoločne so svojimi autobusmi 16 miliónov cestujúcich. Začiatkom septembra spustil dopravca nové vlaky na trase Bratislava-Praha, ktoré sa ihneď stretli s vysokým záujmom cestujúcich. Tí si po novom môžu urobiť aj jednodenný výlet do Prahy. Medzi príchodom prvého a odchodom posledného vlaku do Bratislavy budú mať takmer 8 hodín na spoznávanie českého hlavného mesta. Na obsluhu nových vlakov RegioJet aktuálne hľadá nových stevardov a aj team leaderov (vlakvedúcich).

Ďalšie Informácie k Dňu s RegioJetom
martin.zarnovicky@regiojet.sk
+421 940 435 624

 

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Netradičný deň otvorených dverí RegioJetu v Bratislave. Vyskúšajte si prácu stevarda a zoznámte sa s rušňom TRAXX

Rasťo Suchovský zo dňa 2.10.2018 22:34

Najviac sa mi páči veta (hlavne posledné slovo):
“Pokiaľ sa niekomu práca stevarda zapáči a rozhodne sa pre nás pracovať, priamo vo vlaku bude môcť absolvovať prijímací pohovor s našimi personalitami.“
🙂

Reagovať

Jozef zo dňa 4.10.2018 14:58

Robíte reklamu sukromnej firme RegioJetu ktorá sa topí v obrovských dlhoch. Na slov.tratiach jazdi zadarmo vdaka p.min.dop.Figelovi do roku 2020.TO znamená že z naších dani.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *