Váš železničný portál
Registrovať sa

Nehoda vlaku InterCity v nemeckom St. Goar

Železničné nehody 11.9.2011 21:10 Martin Zobrazené: 1262

Po silnej búrke, ktorá sa prehnala spolkovou krajinou Porýnie-Falcko, došlo k zosuvu pôdy, ktorý mal za následok vykoľajenie vlaku IC 2315 neďaleko mestečka Sankt Goar. Uvedený vlak bol na ceste z Hamburgu do Stuttgartu, no počas jeho jazdy sa o štvrť na tri popoludní ozval silný náraz a vlak sa po nabehnutí do zosunutej pôdy na trati vykoľajil. Nehoda sa stala na hlavnej trati ľavom brehu Rýna, čo je trať prevádzkovaná pre vlaky najvyššej kategórie, teda je aj veľmi vyťažená po prevádzkovej stránke. Po núdzovom zastavení vlaku zostal na trati vykoľajený rušeň a prvé štyri vozne vlaku.

Vlak zostal v šikmej polohe naklonený do profilu vedľajšej koľaje. Šťastím v tomto prípade bolo to, že v rovnakom čase neprechádzal žiadny vlak opačným smerom, a tak nedošlo k veľkému nešťastiu. Ide totiž o trať s najvyťaženejšou dopravou, ktorá prepája dva spojovacie body Koblenz – Mainz.

Desať osôb a vlakvedúci utrpeli menšie zranenia. Rušňovodič vlaku však utrpel zlomeninu stehennej kosti. Vo vlaku sa nachádzalo približne osemsto cestujúcich, ako uviedla federálna polícia. Hasiči privolaní na miesto nehody pomocou techniky zachraňovali cestujúcich a personál vlaku. Rušňovodiča previezol záchranný vrtuľník do nemocnice. Cestujúci boli následne prepravení autobusmi do stanice, odkiaľ mohli pokračovať ďalej vo svojej ceste.

Príčina vykoľajenia v úzkom údolí rieky bola zúrivá búrka, ako uviedol hovorca federálnej polície. Zosuv obsahoval veľké množstvo štrku ktorý sa zosunul na trať a priľahlé cestné komunikácie. Obe traťové koľaje vrátane cestnej komunikácie boli na dlhšiu dobu uzavreté a vlaky do odstránenia nehody a obnovenia poškodenej časti trate, jazdia po pravom brehu Rýna, čo je dvojkoľajná elektrifikovaná trať, ktorá spája taktiež Koblenz a Mainz, no je určená zväčša pre nákladnú dopravu a regionálne vlaky do priľahlých obcí. Meteorologická stanica však pre danú oblasť vydala varovanie na tento deň, no zosuvom pôdy sa len ťažko dá predchádzať.


Zdroj a foto:
tlačová agentúra DPA
Preklad: Djexpres

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Nehoda vlaku InterCity v nemeckom St. Goar

362.001 zo dňa 11.9.2011 21:36

Super aktualita, snáď len pre upresnenie, onen priemyselný región, pokiaľ sa nemýlim, sa volá Severné Porýnie – Westfálsko.

Každopádne jedno veľké šťastie je, že v čele súpravy nebol ten riadiaci vozeň, ktorý bol zaujímavo radený za mašinou.
Akokoľvek, stále tvrdím, že mašiny v čele vlaku majú čosi do seba.

Reagovať

andersen zo dňa 12.9.2011 8:33

schodnosť trate, a až potom ju prevádzkovať.
Nesvietilo náhodou v riadiacom stredisku slnko a v teréne , ďaleko odtiaľ zúrila búrka ? 💡

Reagovať

Pozor.Vlak zo dňa 13.9.2011 15:47

Takže pád je vždy zlé, ale v Nemecku, všetky vlaky prechádzať oblastí nepriaznivom počasí dostane príkaz preskúmať trasu s nízkou rýchlosťou. Teraz nikto nevie, prečo sa to nestalo.
So ein Unfall ist immer schlimm, aber in Deutschland sollten alle Züge beim durchfahren von Unwetter Gebieten einen Befehl zur Erkundung der Strecke mit geringer Geschwindigkeit erhalten. Nun weiß keiner warum das nicht geschehen ist.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *