Váš železničný portál
Registrovať sa

Nehoda vlakov v Česku: štyria zranení a vážne poškodený rušeň 163.035

Čierna kronika 9.2.2007 19:00 Michal Smalo Zobrazené: 1613

Vážna nehoda vlakov sa dnes odohrala v obci Chlumec nad Cidlinou na trati z Prahy do Hradca Králové. Rýchlik 957 s vlakovou lokomotívou 163.035 narazil na nákladný vlak. Príčiny nehody sú v štádiu vyšetrovania. Nehoda se stala kolem půl jedné odpoledne na trati z Prahy do Hradce Králové v úseku Dobřenice – Chlumec nad Cidlinou.

„Rychlík měl v Káranicích zastavit, nicméně jel tak rychle, že nezastavil před návěstidlem, na kterém svítil červený signál. Pokračoval v jízdě a sníženou rychlostí vrazil do protijedoucího nákladního vlaku,“ řekl iDNES.cz náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Vlaky se srazily na výhybkách. Lokomotiva rychlíku vykolejila a vjela do pole, kde se převrátila. První vůz rychlíku sice vykolejil také, ale zůstal stát na kolech, upřesnil Kučera.

Lokomotiva nákladního vlaku zůstala na kolejích, mimo koleje však náraz odsunul tři nákladní vozy. Cisterna s kapalným čpavkem v soupravě naštěstí poškozena nebyla. Rychlík do nákladního vlaku narazil v rychlosti 58 kilometrů za hodinu.

Čtyři lidé byli lehce zraněni. „Byli převezeni do nemocnice v Hradci Králové,“ sdělil iDNES.cz ředitel hradecké záchranky Ladislav Žabka.

Na místě byl kromě sanitek připraven i vrtulník. Podle předběžného šetření Drážní inspekce se škoda pohybuje okolo dvou a půl milionu korun, zatím vše nasvědčuje tomu, že za nehodu může strojvedoucí rychlíku.

„Přepravu zajišťuje náhradní autobusová doprava. Dálkové vlaky ve směru z Prahy do Hradce Králové jsou vedeny odklonem přes Pardubice a Kolín,“ objasnil mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

Dráhy začaly okamžitě vyšetřovat, kdo je za nehodu odpovědný. „Pakliže se prokáže selhání lidského faktoru a zavinění konkrétního zaměstnance, budou z toho s nejvyšší mírou vážnosti vyvozeny příslušné následky,“ dodal Ondrůj.

Súvisiace odkazy: Fotografie z nehody na portáli iDnes.cz, Video TV Nova
Zdroj: idnes.cz, Nova.cz
Fotografia: strnda

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Nehoda vlakov v Česku: štyria zranení a vážne poškodený rušeň 163.035

strnda zo dňa 9.2.2007 20:50

tuto lokomotivu jsem ještě fotil v pondělí na Os mezi Olomoucí a Nezamyslicemi. Škoda

Reagovať

Peter Vlcek zo dňa 9.2.2007 21:05

Ja som si ju stihol odfotit 3.2.2007 na Os v Olomouci 😕

Reagovať

750.300 zo dňa 10.2.2007 10:49

Je smutné čo sa stalo. 😕 Som s toho zdrvený.

Reagovať

Msnake zo dňa 17.2.2007 10:46

dost krute

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *