Váš železničný portál
Registrovať sa

nehoda nákladního vlaku omezila provoz pendolin

Čierna kronika 3.1.2006 12:30 Peter Dirga Zobrazené: 1183

V úterý ráno po půl osmé zablokovala nehoda nákladního vlaku provoz na hlavním železničním koridoru v Brodku u Přerova. Na železnici vykolejil nákladní vlak jedoucí z Valašského Meziříčí do Nymburka. Provoz je v obou směrech přerušen, nikdo nebyl zraněn. Škoda je odhadnuta na několik miliónů korun V úterý ráno po půl osmé zablokovala nehoda nákladního vlaku provoz na hlavním železničním koridoru v Brodku u Přerova. Na železnici vykolejil nákladní vlak jedoucí z Valašského Meziříčí do Nymburka. Provoz je v obou směrech přerušen, nikdo nebyl zraněn. Škoda je odhadnuta na několik miliónů korun.

PŘEROV – „Doprava na trati z Olomouce do Ostravy je přerušena, vykolejené vagóny zasahují do obou kolejí,“ uvedl pro Novinky mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. U některých vagónů jsou nástavby utržené z podvozků. Trosky skončily až v areálu stavebnin nedaleko čerstvě naplněných propanbutanových lahví. Svědek Právu řekl, že ráno slyšel hluk, jako by nad zemí proletěl tryskáč. Dodal, že krátce před nehodou projelo v protisměru Pendolino. Pro dnešek poslední, uzávěra se týká i nejmodernějších souprav Českých drah.

„Rychlovlak Pendolino jezdí kvůli nehodě pouze mezi Prahou a Olomoucí. A jedna souprava pak mezi Přerovem a Ostravou. V Olomouci se soupravy otáčejí zpět. Je to s ohledem na to, aby bylo minimalizováno zpoždění. V úseku mezi Olomoucí a Přerovem přepravují cestující autobusy,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Na místě nehody zasahují hasiči, policisté i pracovníci železnice. Už je tam i těžká technika, ale zatím nebyla použitá. Nejprve se odstraňuje stržená trolej. Cílem je zprovoznit alespoň jednu ze dvou kolejí, poškozen však je i svršek.

Osobní vlaky jsou nahrazeny autobusy

Nehoda zablokovala hlavní tah z Prahy přes Olomouc do Ostravy a dál do Polska i z Olomouce na Slovensko přes Valašské Meziříčí. Po obou jezdí řada mezinárodních spojů. Osobní vlaky jsou nahrazeny autobusy.

„Dálkové rychlíky na Slovensko a Polska jezdí odklonem přes Nezamyslice. Vlaky zřejmě budou mít zpoždění desítky minut až hodinu,“ uvedl mluvčí drah. Zástupci Českých drah odhadují, že nehoda bude mít vliv na železniční dopravu v tomto úseku zřejmě po celý den.

„Z šesti vykolejených vozů bylo pět prázdných cisternových vozů a jeden kontejnerový vůz,“ řekl Šťáhlavský. Vykolejený vlak měl celkem 31 vozů o celkové hmotnosti 1034 tun.

„Při havárii neunikly žádné látky, byl ale stržen stožár nesoucí trolej,“ uvedla mluvčí hasičů v Olomouckém kraji Martina Pavlíčková.

Zdroj: Novinky.cz

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *