Váš železničný portál
Registrovať sa

Vykoľajenie nákladného vlaku na Štrbe zastavilo dopravu

Aktuality 18.5.2015 19:43 kaderavek Zobrazené: 1837

Dnes došlo pri odchode Pn vlaku zo žst. Štrba do žst. Východná k vykoľajeniu 4 vozňov. Vlak vedený dvojičkou 131.007/008 pri odchode z tretej staničnej koľaje tak zablokoval železničnú dopravu na hlavnej trati. Bonusom v tejto situácii bola výluka 2. traťovej koľaje v úseku Štrba – Východná. Príčiny vykoľajenia sú zatiaľ predmetom vyšetrovania. V ranných hodinách došlo taktiež v žst. Štrba k roztrhnutiu nákladného vlaku, no táto nehoda nemala žiaden vplyv na toto vykoľajenie. Aktualizované o 10:30

 

Doprava je obnovená

Nakoľajovanie bolo ukončene okolo polnoci. Prvý vlak po obnovenej 1. TK prešiel niečo okolo jednej hodiny ráno. Prevádzka je teda obnovená ako po 2. tak aj po 1. traťovej koľaji.

Aktuálne na miesto dorazil nehodový vlak zo Žiliny, ktorý je vedený čmeliakom 771. Pracovníci nehodového vlaku pripravujú vozne na nakoľajenie, no pravdepodobne to nejaký čas ešte potrvá. Doprava je teda stále vedená obojsmerne po druhej traťovej koľaji.Obytný vozeň nehodového vlaku.


Pracovníci pracujú na nakoľajovaní.

Po vykoľajení vlaku, bola veľká snaha čo najskôr ukončiť prebiehajúcu výluku 2. traťovej koľaje, aby bola doprava aspoň čiastočne obnovená. R603 bol zastavený v Kráľovej Lehote, pričom ho predbehla jednotka Pendolino s vlakom 241, ktoré bolo zastavené v žst. Východná. IC 501 čakalo pri vchodovom návestidle do žst. Východná a za ním R 603. Tieto vlaky čakali na prechod vlakov R 606, vlak súkromného dopravcu Regiojet, R 606 a R 608 nakoľko v úseku Štrba – Východná je prejazdná len druhá traťová koľaj.

Z dôvodu vykoľajenia nákladného vlaku bola dnes (15. júna) od 11.36 h do 14.20 h prerušená osobná vlaková doprava v úseku Štrba – Východná. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zabezpečila pre cestujúcich vypravenie náhradných vlakov, ktoré zabezpečili prípoje k SC a IC vlakom, tak aby sa ich zastavenie dopravy nedotklo:

v úseku Košice – Margecany k vlaku SuperCity (SC) Pendolino. Od stanice Margecany smer Praha išla už súprava Pendolino.
v úseku Košice – Krompachy k vlaku IC 504 Wustenrot. Zo stanice Krompachy IC 504 išla súprava podľa platného radenia vlaku.

Z dôvodu nehody bolo zmeškaných spolu 6 vlakov 83 až 120 minút.

ZSSK sa cestujúcim ospravedlňuje za komplikácie počas cesty vlakom, ktoré však neboli spôsobené dopravcom.


Pohľad na vykoľajené kontajnerové vozne na žilinskom zhlaví žst. Štrba.


Ďalší z vykoľajených kontajnerových vozňov.


Začiatok vlaku bol zostavený z prázdnych kontajnerových vozňov, no koniec bol plne ložený.


Vykoľajenie nezasahovalo do prierezu druhej staničnej koľaje.


Tento vozeň v žst. Štrba ostal po roztrhnutí vlaku, ktoré sa stalo ráno.


Aj napriek slabej kvalite vidieť, že na vozni chýba ťažne ústrojenstvo, ktoré bolo vytrhnuté.

Railpage.net

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *