Váš železničný portál
Registrovať sa

Mondi SCP zakúpilo novú posunovaciu lokomotívu

Tlačové správy 3.9.2019 14:35 administrator Zobrazené: 1672

Jeden z najväčších priemyselných podnikov a najväčšia drevospracujúca spoločnosť Slovenska, Mondi SCP, pristupuje po 40 rokoch k modernizácii svojho lokomotívneho parku zakúpením modernej posunovacej lokomotívy.

 

Od septembra 2019 sa bude medzi stanicou v Liskovej a vlečkovým areálom Mondi SCP pohybovať nová moderná lokomotíva Effishunter 600 od českého výrobcu CZ LOKO. Tá doplní stávajúcu flotilu štyroch posunovacích lokomotív radu T448 z produkcie ČKD, ktoré nedávno prešli rekonštrukciou, čo je navonok viditeľné zmenou náteru do firemných oranžovo-sivých farieb.
No po 40 rokoch sa firma dočkala aj novej, plne vybavenej lokomotívy. „Jedná sa o modernú posunovaciu lokomotívu, ktorá spĺňa tie najprísnejšie hlukové a emisné limity. Zo skúseností z prevádzky tohoto typu u iných prevádzkovateľov vieme, že by vďaka predĺženým servisným cyklom malo dôjsť i k razantnému zníženiu prevádzkových nákladov,“ hovorí Michal Kebísek, riaditeľ Drevoskladu v Mondi SCP, pod ktorý oblasť železničnej dopravy patrí. Lokomotíva bude znamenať aj lepšie pracovné podmienky pre jej rušňovodičov, keďže je plne klimatizovaná a má podstatne lepšie rozhľadové podmienky, čo prispeje aj k lepšej bezpečnosti, najmä na železničných priecestiach. V priebehu celozávodnej odstávky by malo dôjsť k zácviku rušňovodičov tak, aby od septembra mohla nová lokomotíva doplniť vozový park a byť plne k dispozícii pre tento ekologický spôsob prepravy surovín a výrobkov vo firme.

Mondi SCP disponuje rozsiahlym vlečkovým areálom, ktorý je na verejnú železničnú sieť napojený v stanici Lisková. Z nej vedie spojovacia koľaj do koľajiska vnútri podniku. Železnica hrá podstatnú úlohu v dopravnom mixe spoločnosti. Ide predovšetkým o dovoz dreva, ale tiež chemikálií a vápna, ako aj expedícia hotových výrobkov, najmä vysušenej celulózy.

O Mondi
Mondi je globálny líder v obaloch a papieri, tešiaci svojich zákazníkov inovatívnymi a udržateľnými riešeniami v oblasti obalov a papiera. Mondi je plne integrované naprieč dodávateľským reťazcom obalov a papiera – od hospodárenia v lesoch a výroby buničiny, papiera a plastové fólie po vývoj a výrobu efektívnych priemyselných a spotrebiteľských obalových riešení. Trvalá udržateľnosť je súčasťou všetkého, čo Mondi robí. V roku 2018 malo Mondi príjmy vo výške 7,48 miliardy € a zisk pred zdanením a odpismi vo výške 1,76 miliardy €.
Spoločnosť Mondi má štruktúru s duálnym kótovaním – primárne je kótovaná na burze JSE Limited ako Mondi Limited pod kódom MND a prémiovo na londýnskej burze ako Mondi plc pod kódom MNDI. Je zahrnutá v akciovom indexe FTSE 100, od roku 2008 v indexe FTSE4Good Index Series a od roku 2007 v indexe spoločensky zodpovedných investícií (SRI) Johannesburskej burzy cenných papierov.
www.mondigroup.com

O spoločnosti ECO-INVESTMENT a.s.
ECO-INVESTMENT a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície po celej Európe. Jeho hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, spracovanie mäsa, real estate a telekomunikácie. Od jeho začiatkov je holding prítomný v rôznych charitatívnych projektov v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Mondi SCP zakúpilo novú posunovaciu lokomotívu

rp_trains zo dňa 15.9.2019 9:23

rusen na kluc, super

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *