Váš železničný portál
Registrovať sa

Modernizácia železničnej trate Piešťany – Nové Mesto nad Váhom

Slovensko 26.6.2006 4:40 Juraj Streber Zobrazené: 1267

Jej cieľom je zvýšiť rýchlosť cestovania z dnešných 100 až 120 km/h na 160 km/h, ako aj zlepšiť technologický stav zariadení a zvýšiť bezpečnosť cestovania. Úsek je súčasťou železničného eurokoridoru Bratislava – Žilina – Čierna nad Tisou. Na zmodernizovanom úseku Piešťany – Nové Mesto nad Váhom s dĺžkou 19 980 m bude 11 nástupíšť, 2 zrekonštruované mosty, 6 podchodov, 2 batožinové tunely, 2 železničné mosty a 6 cestných mostov. V koncových staniciach v Piešťanoch a Novom Meste nad Váhom vynovia staničné budovy, zmodernizujú aj zastávky v Hornej Strede, Brunovciach a Považanoch.


V stavebných prácach je zahrnutá aj výstavba 5 protihlukových stien. V Piešťanoch pribudne čakáreň pre matky s deťmi, a všetky nástupištia upravia aj pre cestujúcich so zníženou schopnosťou pohybu a orientácie.

Práce na výstavbe by mali byť ukončené v decembri 2008, pričom si vyžiadajú priame finančné náklady 3,5 miliardy Sk, 66 % tejto sumy hradí Európska únia z Kohézneho fondu a 34 % Slovenská republika zo svojho rozpočtu.

Zdroj: MDTP, foto: ŽSR

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Modernizácia železničnej trate Piešťany – Nové Mesto nad Váhom

okuliarnik zo dňa 9.7.2007 2:19

konečne sa to bude podobať na stanicu

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *