Váš železničný portál
Registrovať sa

Modernizace trate č.270 Brodek-Dluhonice I.část

Reportáže 6.6.2006 15:10 Ing. Jiří Strnisko Zobrazené: 2653

V druhé polovině roku 2006 se započala modernizace traťového úseku Brodek u Přerova – Dluhonice výhybna na trati č. 270. Provoz je vedený po koleji č. 1 a toto omezení potrvá do 16.6.2006. Od 26.6. se bude provádět modernizace koleje č. 1 a omezení potrvá až do prvního týdne v měsíci září. Stavební práce probíhají za plného provozu a v důsledku toho jsou některé vlaky zpožděny až o 50 minut. Zejména Os vlaky nasazené mezi Českou Třebovou a Přerovem. Křižování vlaků probíhá ve směru od Přerova na výhybně v Dluhonicích a ve směru od Olomouce ve stanici Brodek u Přerova.

SC Pendolino projíždí okolo soupravy společnosti Elektrizace železnic natahující nové trakční vedení.

V současné době finišují dokončovací práce na koleji č. 2 a připravují se práce na koleji č. 1. Proběhla kompletní modernizace traťového svršku a trakčního vedení. Mezi zmiňovanými úseky se nachází zastávka Rokytnice u Přerova, která prochází také omlazovací kůrou. Již je hotové nové nástupiště a osvětlení, které bylo v dosti havarijním stavu.

Vpravo nové nástupiště a vlevo staré nástupiště v zastávce Rokytnice u Přerova.

Nově uložené kolejiště je přibližně o 20 cm výše než původní a oblouk procházející Rokytnicí u Přerova je více směřován do obce. Modernizací zároveň projde přejezd v zabezpečený závorami.

Pohled na zastávku směrem od železničního přejezdu.

Modernizací by snad měla projít i pro České dráhy tolik prokletá stanice Brodek u Přerova, kde došlo během několika měsíců k závažným železničním nehodám (vykolejení nákladního a osobního vlaku a střet vlaku EC tažený lokomotivou 151 014 s kolovým rypadlem).
Před stanicí Brodek se na koleji č. 2 pokládá nové kolejiště dojde i k výměně vyhybek za nové.

Pokládání kolejových pásu před stanicí Brodek u Přerova.

O dalším průběhu modernizace traťového úseku na trati č. 270 Vás budeme informovat v další části.

FOTOGALERIE K ČLÁNKU

Autor textu a foto: Strnisko Jiří

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *