Váš železničný portál
Registrovať sa

Mn Zlaté Moravce – Lužianky – Zlaté Moravce

Fotoreportáže 29.12.2011 23:00 Peter Zobrazené: 2582

Úsek trate 141 Lužianky – Zlaté Moravce je po minuloročných zosuvoch od 28.10. 2011 opäť zjazdný. ZSSK Cargo zaviedlo od nového grafikonu na tomto úseku nepravidelný Mn vlak. Je to vlastne posledný mohykán na tomto úseku trate, okrem zopár mimoriadnych výletných vlakov, ktoré sa u občas objavia.

Trať 141 je vlastne pre mňa ,,domáca´´ trať a pokiaľ mi to okolnosti dovolia a šťastena trošku zapraje, nenechám si ujsť príležitosť, aby som si tu niečo nevyfotil. Bolo tomu tak aj 13.12.2011, keď som na stanici v Lužiankach uvidel v čase obeda 751.132 so zavesenými vagónmi Snps. Tak Vám prinášam zopár naozaj dokumentačných fotiek tohto vlaku na tejto pre mňa krásnej trati. Prepáčte kvalitu, v poslednom čase mi to skutočne nejde.

Najprv jedna spomienková na apríl 2008, keď som začínal s fotením vlakov. 751.062 medzi Žiranmi a Jelencom. Vždy si búcham hlavu, prečo som nezačal fotiť skôr. Najmä pred nešťastným rokom 2003.
No ale vráťme sa do súčasnosti. Viditeľnosť sa zhoršuje, ale skúšam to ešte s mechanickou predzvesťou do Žirán od Zl. Moraviec.


Opäť známe miesto. Vlak je však o tri vozne kratší ako bol v Lužiankach. Ako mi neskôr potvrdili kolegovia zo susednej stránky RT, vozne zostali v Žiranoch kde sa nakladá drevo.


Sadám do auta, predbieham vlak a skúšam to v Slažanoch. Vlak práve minul žst. Slažany.


Je čosi po 14:00 hodine. I keď je na oblohe slnko, viditeľnosť do diaľky je pre opar biedna.


Slažanský viadukt.


Nedá mi to a divokou jazdou po totálne rozbitej ceste skúšam ešte raz vlak predbehnúť a zachytávam ho v záreze za dávno zrušenou zastávkou Choča.

Vo štvrtok 15.12.2011 som si prispôsobil pracovné povinnosti, tak aby som mohol okolo obeda nazrieť do Žirán, možno sa mi podarí urobiť ešte nejaké foto.

Vozne boli pripravené na odvoz. Ako som spomínal, vždy je to aj o kuse šťastia. Veľmi ma potešilo, keď som na moraveckom zhlaví začul dunenenie751.


Pre zmenu , dnes sa tu objavila 751.197. Momentka so staničnou budovou, ktorá je v dezolátnom stave.


Pri fotení hodím reč s pracovníkmi od Mn. Vraj že sa tu nakladá drevo je viac menej náhoda, asi to mali lesáci bližšie ako do Jelenca.


Roky si na tejto stanici všímam ten dopravník, a stále sa čudujem, že odoláva železožrútom.


Pohľad na stanicu z neďalekej lávky nad traťou.


Dobré oko si vzadu všimne vchodovú mechaniku od Lužianok.


Svah na pravej strane foto sa postupne zosúva na koľajnice.


Bežím po blate, aby som si urobil ešte aspoň jedno foto, ktorú si už dávno držím v hlave. Pokus o foto s vežičkou kostola v Žiranoch.


Dávno som chcel mať foto vlaku s vchodovou mechanikou od Moraviec v archíve .


Ešte jedna. S chlapmi vo vlaku sa navzájom pozdravíme a spokojný odchádzam.


Dovidenia a dúfam, že sa čoskoro uvidíme znovu.

Podľa info čo som dostal, po Novom roku sa má rozbehnúť nakládka dreva v Jelenci a vraj aj vápenka Calmit v Žiranoch sľúbila nejaké prepravy. Mne zostáva iba veriť že sa tak stane a nákladná doprava i keď minimálna sa na tomto úseku trate nezastaví.

Vyfotím si na rok na tejto trati po veľmi dlhom čase cibuláky, tak ako tomu bolo v roku 2008???
Dovidenia pri trati, priatelia!

Autor: © 2011 festo

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Mn Zlaté Moravce – Lužianky – Zlaté Moravce

eminem zo dňa 30.12.2011 14:00

Ak budem mať voľno a šťastie ja, tak si pôjdem s radosťou zaskákať do toho blata tiež. Určite to za ten zážitok bude stáť. :haha:

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *