Váš železničný portál
Registrovať sa

Mimoriadne rýchliky do Levoče

Fotoreportáže 6.8.2007 22:10 Ľuboš Dirga Zobrazené: 2624

 Na Mariánskej hore v Levoči sa v sobotu, 4.augusta, začala ku príležitosti storočnice skautingu týždenná púť približne 3 500 skautov z 15 krajín Európy pod názvom EUROMOOT 2007. Väčšina z nich prišla autobusmi, no Taliani vypravili do Levoče mimoriadne rýchliky z Ríma a Benátok.

Mimoriadné rýchliky prišli na Slovensko cez pohraničnú stanicu Bratislava-Petržalka, kde na oba vlaky postupne nastúpili bratislavské „esá“ 363.107 a 362.004. Obe mašinky si poradili s dvomi vozňovými súpravami tvorenými radom Bm talianských železníc i keď cestu do Levoče predĺžili vzniknuté meškania, ktoré mali za následok i rozsiahlé výlukové práce na V. tranzitnom koridore na západe Slovenska.

363.107 v čele vlaku prvého rýchlika č. 30345 sa blíží ku Spišskej Novej Vsi.
Foto: Mysxo_SN

Na stanici v Spišskej Novej Vsi už netrpezlivo očakávali príchod 30345-ky elegantné margecanské „favority“ 731.036 a 731.055, ktroré mali za úlohu odviesť rýchliky do cieľovej stanice Levoča.


Atmosféra na stanici v Spišskej Novej Vsi pred príchodom prvého „skautského“ rýchlika. Foto: Lubosh


Preprah rušňov v Spišskej Novej Vsi. Foto: Lubosh


Vlak 30369 v pozadí s najvyššou kostolnou vežou na Slovensku opúšťa Spišskú Novú Ves.
Foto:
Mysxo_SN


Foto: Mysxo_SN

Po trati do Levoče posiatej fotografmi museli rýchliky prechádzať každým priecestím rýchlosťou 10 km/h, keďže na trati je realizovaná dirigovaná prevádzka. Väčšina skautov sledovala z okien nádhernú krajinu Spiša a mnohý kývali ako o dušu. Skvelá atmosféra doslova vyžarovala zo súpravy tohto nevšedného vlaku.

Po 10 minútovom pobyte v stanici Levoča sa vracia prázdna súprava pod číslom 30370
do Spišskej Novej Vsi. Foto: Lubosh

V čase návratu prvej súpravy „skautského“ rýchlika z Levoče dorazil do Spišskej Novej Vsi druhý vedený strojom 362.004. Po bleskovej výmene rušňov vlak pokračuje vo svojej ceste do Levoče.


Mimoriadny vlak 30371 na čele s 731.036 pokračuje do Levoče. Foto: Lubosh


Odstavovanie súpravy druhého rýchlika v stanici Spišská Nová Ves. Foto: Mysxo_SN


Netradičný pohľad odstavených dvojsystémoviek v Spišskej Novej Vsi. Foto: Mysxo_SN

Foto: Lubosh

Foto: Mysxo_SN, Lubosh
Spolupráca: 362.005

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Mimoriadne rýchliky do Levoče

pospec zo dňa 7.8.2007 7:58

to je naprosto úžasná reportáž 🙂

Reagovať

ec166 zo dňa 7.8.2007 8:02

Perfektní, pěkné foto

Reagovať

da001 zo dňa 7.8.2007 9:46

Jedna z nejhezčích reportáží poslední doby. Díky moc!!Je to pastva pro oči

Reagovať

Peter Vlcek zo dňa 7.8.2007 10:04

Chlapci, super reportáž!!! :haha:

Reagovať

valach zo dňa 7.8.2007 13:13

Opravdu zajímavé vlaky na této trati!!Je perfektní,že to tam někdo takto skvěle zdokumentoval!! :byebye:

Reagovať

marco zo dňa 7.8.2007 14:07

KOlko voznove boli tie mimoriadne vlaky??? :boom:

Reagovať

andersen zo dňa 7.8.2007 15:59

rýchlosť jazdy cez priecestie závisí od zabezpečenia tohoto priecestia. Skôr by som povedal, že po zastavení premávky na trati nie sú cestní účastníci zvyknutí na to, že sa tam objaví nejaký taliansky mimoriadny rýchlik ! 💡 😆

Reagovať

fajo22 zo dňa 7.8.2007 16:10

Pekne foto

Reagovať

Venca zo dňa 7.8.2007 17:17

Moc pěkný fotky a profesionální report. 🙂

Reagovať

362.005 zo dňa 7.8.2007 18:24

Rušeň 362.004 je pre dielňu v depe v Spišskej Novej Vsi symbolický, keďže tam na ňom urobili pred pár rokmi toho času ešte strednú opravu – ES, odkiaľ nesie dodnes lak (viď typické farebné prevedenie pluhov). 🙂

Reagovať

favoritPO zo dňa 7.8.2007 19:36

Je to perfektna reportáz , hlavne vdaka odbornej spolupraci 362.005 je to tam cítit. Aj ja som bol na tejto super akcii v okoli Levoce a Harichoviec a bola to super fotovacka….. 🙂

Reagovať

Sari zo dňa 7.8.2007 22:04

To ses stihl tak rychlo přemístit? Jak máš ty dvě fotky s tou kostekní veží ?
Jiank, ogaři, co si budem nalhávat – máte to moc pěkné 🙂

Reagovať

Michal Repko zo dňa 8.8.2007 7:10

Ad.: marco
Oba vlaky boli 11 vozňové a to rady Bm (FS RIC)

Ad.: Sari
Prvá fotka s vežou je prizoomovaná a druha nie, stál som na tom istom mieste… :byebye:

Reagovať

JCM zo dňa 8.8.2007 20:19

POdla mojich informacii mala prva suprava 11 voznov ale druha mala 9.. 😡

Reagovať

Michal Repko zo dňa 9.8.2007 16:31

ad.: JCM

Neviem čo je dôveryhodnejšie… Vaše informácie, alebo moje oči a matematika… :he:

Reagovať

Boris33 zo dňa 12.8.2007 15:24

Krásne fotečky!!!!! 😀

Reagovať

okuliarnik zo dňa 13.8.2007 21:23

pekné foto :byebye:

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *