Váš železničný portál
Registrovať sa

Merací vlak GPK na Kysuciach

AktualityFotoreportážeReportážeSlovensko 6.4.2022 22:04 Mates Pleško Zobrazené: 3650

Dnes sa opäť u nás na Kysuciach uskutočnilo meranie geomertickej polohy koľaje MS_GPK aj keď ako je vidno na fotografiach počasie nebolo moc prajné ale ani to nám nezabránilo túto udalosť zdokumentovať a tak opäť si rozšíriť svoj album železničných fotografií. Veľkým lákadlom bol pre nás rušeň 751 077 ktorý sa postavil do čela meracieho vlaku a keďže už ani na Makov a do Turzovky nechodia manipulačné vlaky bola to oto väčšia udalosť mať takýto veľký rušeň na tejto trati.

Meranie sa uskutočnilo v úseku Čadca – Makov , Čadca – Skalité štátna hranica , Čadca – Mosty u Jablunkova.

Je osem hodín a my spolu s Marošom začíname našu dnešnú akciu a vytvárame tak prvú fotografiu nášho cieľu. Všetko je pripravené už len vyčkať na príchod osobného vlaku 4009 z Makova aby sa merací vlak mohol vydať na svoju cestu.

Merací vlak už je zachytený na svojej ceste do Makova a práve prechádza cez svoju prvú stanicu Raková ktorá dnes už slúži dá sa povedať len ako zastávka . Rýchli cvak a útek do auta aby sme sa presunuli ďalej.

Zaparkovanie a nejaké to malé blúdenie patrí k tomu … No dopadlo to dobre miesto ktoré sme chceli sa nám podarilo nájsť a už len opäť vyčkávame na náš vláčik. A na snímku je zachytený pred Vysokou nad Kysucou.

Toto bola cesta tam podarilo sa nám ich predbehnúť ako bolo v pláne takže dá sa povedať že všetko šlo ako malo no po príchode na Makov sa nám počasie aj zhoršilo a rozpršalo sa. No ani to nám nezabránilo urobiť fotografiu aké práve rušno je v stanici Makov. Vľavo vyčkáva Os 4013 na svoj odchod do Čadce a Ceckatá sa čoskoro dá do pohybu aby obehla merací vozeň.

Dôkaz že ďalej to už fakt nejde a nejaká tá panoráma aj s Makovským kostolíkom.

Nasledoval krátky pokec s cestujúcou ktorá utekala na osobný vlak ale stihla sa nás opýtať čo pekne fotíme zhodnotila aj ona že Ceckatá 751 077 je naozaj krásna a urobila si aj ona malú spomienkovú fotografiu na mobil . Po obehnutí vozňa sa pozrieme už na opustenú stanicu a na náš merací vlak pred odchodom späť do Čadce.

Keďže sa meranie uskutočnilo na spiatočnej ceste z Makova do Čadce dá sa povedať že ho máme prichytený pri čine hneď za zastávkou Turzovka .

Posledný kúsok merania tejto trati sa práve končí a na poslednom našom snímku medzi Čadca zastávka a Čadca merací vlak prechádza ponad rieku Kysuca . Naše naháňanie sa tu končí no chlapi majú ešte dosť toho pred sebou .

 

Autori: Stanislav a Maroš Bobák/MAJO771

 

 

Pridajte sa do diskusie!

7 komentárov k: Merací vlak GPK na Kysuciach

tratovak zo dňa 7.4.2022 6:13

Dobre ste si ho odchytili.
Ak nádražácke tam-tamy správne znejú, tak o rok bude meranie už s novým vozňom.
Tak hádam sa tento poberie na zaslúžený odpočinok do „MDC“.

Inak ma prekvapilo, že do Makova už Mn nejazdí. Ako dlho?

Reagovať

Martin zo dňa 7.4.2022 8:53

Treba citat komentar k fotke pozorne, nebola to ta cestujuca – krasna a ceckata:)

Reagovať

Ma rek zo dňa 7.4.2022 20:12

Ráno o 7:45 som ju videl v Čadci v depe, už viem, čo robila na Kysuciach. A potom išla na Skalité. A MN tam nejazdia už sto rokov podľa mňa. Strašne dlho

Reagovať

Peter Ňakat zo dňa 11.4.2022 11:26

Pekná reportáž,prostredie aj námety na modulovku.
Teším sa na ďalšie čítanie.

Reagovať

Rakatron zo dňa 11.4.2022 11:45

Aj cecaňa by mala ísť do dôchodku, je to ročník 67.

Reagovať

johny_pal zo dňa 11.4.2022 21:31

Návštevník

Vsak tu nedavno podbijali kolaje aj okolo mojho domu, tak bohvie ako to spravili. Niekde pri podbijani dvihal hydraulikou chlapik aj kolajnice a na kusku okolo mna podbijal ale zabudol kolaje nadvihnut a potom zase ako si spomenul. Bohvie ako to meranie dopadlo, s akymi vysledkami. Asi to budu doverne udaje.

Reagovať

Ma rek zo dňa 1.5.2022 21:39

Návštevník

Nevieme, či nebolo vo štvrtok ( 28.4) nejaké meranie? Videl som ju totiž v ten deň v Čadci.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *