Váš železničný portál
Registrovať sa

Medzi Košicami a Prešovom bude premávať mikulášsky vlak

Tip na výlet 16.11.2017 10:09 Peter Dirga Zobrazené: 1197

Sv. Mikuláš opäť raz vyrazí na svoju púť vlakom. Už v sobotu 2. decembra tak na trati medzi Košicami a Prešovom budete môcť zazrieť nielen populárne historické motoráky Magdu a Ľubku, ale aj samotného Mikuláša, anjelov a čerta. Miesto v nostalgickom mikulášskom vlaku si môžete po prvýkrát rezervovať už aj online.

 

            Súprava červených Hurvínkov už tradične začiatkom decembra ožije detským džavotom a veľkým očakávaním zo stretnutia s Mikulášom, anjelmi či čertom. Mimoriadne vlaky vyrazia z Košíc v sobotu 2. decembra o 8:42 a o 11:00. Z Prešova sú naplánované odchody o 9:50 a o 12:20.

 

 

            „Vlak bude zostavený z historických vozňov M.131 s klasickými drevenými lavicami a komfortom cestovania z obdobia 50-tych rokoch minulého storočia. Počas jazdy sa deti budú môcť odfotografovať a porozprávať s Mikulášom a jeho pomocníkmi. Tie poslušné sa dočkajú mikulášskeho balíčka a v Prešove opäť navštívime dopravnú kanceláriu uja výpravcu,“ približuje program mimoriadneho vlaku organizátor podujatia Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel.

 

            Vlakom sa odvezú len tí, ktorí si miesta rezervujú vopred.            Tohtoročnou novinkou je možnosť zakúpenia cestovných lístkov a balíčkov vopred, prostredníctvom online rezervácie. Lístky sú dostupné aj v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej ulici 48 v Košiciach. Výťažok z cestovného, ako aj dobrovoľné príspevky, budú použité na opravu a záchranu historického parného rušňa 434.2338 s tendrom z roku 1917, familiárne nazývaným aj „Dvojka“ alebo „Štvorkolák.

 

Viac informácií o našich vozidlách a Mikulášskej jazde nájdete na www.khkv.sk

            Teší sa na vás sv. Mikuláš, anjeli, čert a samozrejme vykúrené vagóny!

Zuzana Lehotská

Klub historických koľajových vozidiel pri Rušňovom depe Haniska pri Košiciach (KHKV)

rezervaciekhkv@gmail.com

+421 905 496 426

www.khkv.sk

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *