Váš železničný portál
Registrovať sa

Lokomotivy Taurus dostaly povolení k provozu v ČR

Prevádzka 25.1.2008 23:00 Ing. Jiří Strnisko Zobrazené: 809

 Pro mezinárodní rychlíky i nákladní vlaky začala od středy revoluce. Vlak tažený nejrychlejší elektrickou lokomotivou z Rakouska může projet část českého území bez výměny lokomotivy na hranicích. To dosud nebylo možné. Nasazením se urychlí doprava na některých spojích.
Z pohledu dopravce znamená povolení k provozu razantní změnu. Elektrická lokomotiva Taurus od společnosti Siemens dosud nemohla zajíždět hluboko do vnitrozemí. Nyní odpadne nákladné a časově náročné přepřahání strojů v předávacích stanicích na hranicích. V Česku se bude moci prohánět nejrychlejší sériově vyráběná lokomotiva na světě.

Taurus reprezentující Chorvatsko na EURU 2008, stanice Břeclav.(autor: vlakfoto)

Typové schválení českého Drážního úřadu pro lokomotivu Siemens Taurus ES64U4 nese čerstvé datum 16. ledna 2008. Doklad povoluje provoz nejmodernějších evropských lokomotiv, vyrobených společností Siemens, na českých tratích. Povolení zatím platí jen pro tratě Brno – Břeclav a České Budějovice – Horní Dvořiště. „Vlakový zabezpečovač Mirel VZ1 teď bude na našem území v ověřovacím provozu. Díky tomu bude moci jezdit vlak místo 100 km/h ve zkušebním provozu na trati Břeclav – Brno nově 120 km/h. Spoje se tak výrazně zrychlí,“ odpověděl redakci mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Další Taurus propagující EURO 2008 na pravidelném os vlaku Břeclav – Wien. (foto: Petr Doupovec)

„Do budoucna se připravuje povolení na další tratě postupně tak, aby např. lokomotiva Taurus Rakouských spolkových drah (ŐBB) mohla projet v čele vlaku přes české území nebo až do konečné stanice v Česku,“ poodhalila redakci systém povolování Veronika Němcová ze společnosti Siemens.

Zelenou pro jízdu po českých kolejích již má také dieselová lokomotiva Siemens Herkules Rh 2016.


Herklues 2016 přepravující Tauruse 1216 na zkušební okruh v Cerhenicích nedaleko stanice Brno – Královo Pole. (foto: Strnda)

Zdroj: http://technet.idnes.cz

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Lokomotivy Taurus dostaly povolení k provozu v ČR

treno zo dňa 26.1.2008 18:10

Super.1216 na ČD.Dufam že pride aj 1216 EM 2008 Čechy.Niekedy koncom februara. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *